Krajobraz po GS-ie

Po latach Spółdzielnia Produkcyjno-Handlowa w Celestynowie zniknęła z handlowego krajobrazu gminy. Na jej miejscu powstały sklepy z nowocześniejszym wyglądem i konkurujące ceną, bądź różnorodnością czy jakością asortymentu. Jedna z post-peerelowskich placówek została niemal całkowicie wyremontowana i wyposażona w liczne udogodnienia. Dawny sklep z ladą stał się samoobsługowy. Mowa oczywiście o powstałych w miejscu GS-u delikatesach “Fudi” w Celestynowie przy Pl. Kard. Stefana Wyszyńskiego.

Delikatesy Fudi to sklepy, które zastąpiły większą część dawnych GS-ów. Pojawiły się: jeden w Starej Wsi  i dwa w Celestynowie (niebawem prawdopodobnie dołączy do nich również dawny “bufet”). Dawne, szare, smutne budynki zostały pomalowane na ciepłe kolory. Wnętrze zostało całkowicie wyremontowane i wyposażone w nowe regały, lodówki, a przede wszystkim klimatyzację. Największą metamorfozę przeszedł jak dotąd sklep przy Kościele w Celestynowie, gdzie wyburzono większość ścian. Oczywiście wszystkie sklepy “Fudi” są samoobsługowe.

o2000

Adam Malarz

Nazywam się Adam Malarz i mieszkam w Celestynowie od wielu lat. Prowadziłem pierwszy niezależny portal gminy Celestynów: "GCO" (Gmina Celestynów Online), wydawałem gazetę "Mi Celestyn" poświęconą gminie ale propagującą również oprogramowanie Open Source, wyprodukowałem dziesiątki tematycznych podcastów gminnych "Celestynowski Podkasaniec", później prowadziłem stronę "Czasoprzestrzeń Elokwencji Paraintelektualnej" z podcastami natury osobistej. W TVC zajmuję się obsługą kamer, montażem, a także pilotażem drona - posiadam stosowne kwalifikacje (ŚK)