W centrum powstanie rondo

W przyszłym roku, w centrum Celestynowa powstanie rondo. Budowę wesprze dotacją celową Powiat Otwocki. Rondo powstanie u zbiegu ulic Świętego Kazimierza oraz Reguckiej. Jest to jedno z najkorzystniejszych rozwiązań zarówno dla jadących z Reguta, jak i przemieszczających się po Celestynowie.

Nieraz możemy być świadkami porannych korków około godziny 8:00, kiedy większość dzieci zostaje zawieziona do szkół. Rondo jest rozwiązaniem, przy którym zgodnie z przepisami Rozporządzenia Ministra Infrastruktury oraz Spraw Wewnętrznych i Administracyjnych w sprawie znaków i sygnałów drogowych z dnia 31 lipca 2002 r. : “§ 36. 1. Znak C-12 „ruch okrężny” oznacza, że na skrzyżowaniu ruch odbywa się dookoła wyspy lub placu w kierunku wskazanym na znaku. Znak C-12 występujący łącznie ze znakiem A-7 oznacza pierwszeństwo kierującego znajdującego się na skrzyżowaniu przed kierującym wjeżdżającym (wchodzącym) na to skrzyżowanie”. W czasie budowy ronda najprawdopodobniej zostanie wydzielony objazd ulicami: od Jankowskiego: Klonową, Wrzosową, Szkolną do Otwockiej. Start inwestycji w przyszłym roku.

4 myśli na temat “W centrum powstanie rondo

 • 17 grudnia 2016, 09:35 o 09:35
  Permalink

  Witam fajnie że Celestynów się rozwija tylko szkoda że po jednej stronie. ‚torów ‚. Ulica Obrńców Pokoju i dalsza jej część czyli Wojska Polskiego no i wiele innych ktore są po drugiej stronie torów nie były remontowane od wielu lat chodniki są w opłakanym stanie ciężko się idzie a już nie wspomnę o spacerze z wózkiem. Czy jest ktoś kto jest w stanie mi odpowiedzieć na to pytanie czemu tak się dzieje? !

  • 17 grudnia 2016, 21:09 o 21:09
   Permalink

   Droga Pani Beato,
   Siedziba TVC również znajduje się we wschodniej stronie Celestynowa, więc wiemy o co chodzi 🙂 . Na przyszły rok planowana jest przebudowa chodników w ciągu ulic Wojska Polskiego – Kolejowa – Obrońców Pokoju oraz budowa chodnika pomiędzy ulicą Mokrą, a Prostą. Mamy nadzieję, że wkrótce ‚przepaść’ pomiędzy torami zostanie ‚wyrównana’ i obie strony Celestynowa będą się rozwijać równomiernie. Zachęcamy do śledzenia strony TVCCLS.PL oraz naszego Facebook’a 😉

   Pozdrawiam,
   Kacper Malarz, TVC

 • 19 listopada 2016, 18:03 o 18:03
  Permalink

  Brawo Panie reporter, radziłbym zapoznać się trochę z przepisami ruchu a dokładnie z przepisami Rozporządzenia Ministra Infrastruktury oraz Spraw Wewnętrznych i Administracyjnych w sprawie znaków i sygnałów drogowych z dnia 31 lipca 2002 r. :
  “§ 36. 1. Znak C-12 „ruch okrężny” oznacza, że na skrzyżowaniu ruch odbywa się dookoła wyspy lub placu w kierunku wskazanym na znaku.
  2. Znak C-12 występujący łącznie ze znakiem A-7 oznacza pierwszeństwo kierującego znajdującego się na skrzyżowaniu przed kierującym wjeżdżającym (wchodzącym) na to skrzyżowanie.”
  od siebie dodam,
  a dopiero później formułować swoje wypociny.

  • 19 listopada 2016, 18:51 o 18:51
   Permalink

   Czasem trzeba znieść nawet krytykę. Dziękuję za pokazanie mi błędów w artykule. Mamy nadzieję, że nie będę ich częściej popełniać.

   Pozdrawiam,
   Kacper Malarz, TVC

Komentarze są wyłączone.