Podczas mrozów nie zapomnij o zwierzakach

Gdy na zewnątrz temperatura jest poniżej -10 °C łatwiej o wychłodzenie nie tylko nasze, ale także i naszych pupili. Dlatego Schronisko dla Zwierząt w Celestynowie przygotowało kilka przydatnych rad, które z naszą pomocą pozwolą im bezpiecznie przetrwać te najzimniejsze dni.

Przede wszystkim pamiętajmy o zapewnieniu milusińskim odpowiedniego odżywiania. Im zimniej, tym bardziej zwiększa się ich zapotrzebowanie na jedzenie. Dlatego powinniśmy serwować zwierzakom posiłki przynajmniej 2/3 razy dziennie, najlepiej jak będzie to coś na ciepło. Dobrze, jeśli podawana woda także jest nagrzana – dzięki temu dłużej nie zamarznie. Jeżeli jednak zamieni się ona w lód, jak najszybciej powinniśmy ją wymienić.

Oprócz diety, ważna jest też duża ilość ruchu. Jeżeli psa zwykle trzymamy na łańcuchu, podczas mrozów pozwólmy mu swobodnie przemieszczać się po podwórku.

A gdy nasz pupil już się zmęczy, zapewnijmy mu ciepłe warunki do odpoczynku: budę należy wyłożyć od środka dużą ilością słomy, warto także przygotować specjalną klapkę, która będzie od góry osłaniać wejście.

Najważniejszy jest jednak zdrowy rozsądek: gdy mimo wszystko pies szczeka i jest mu zimno, pozwólmy mu wejść do domu i się ogrzać. Przy bardzo niskich temperaturach wpuszczajmy do budynku nie tylko psy o krótkiej długości sierści, ale także te długowłose. W towarzystwie nawet przy największym mrozie robi się cieplej…