Rok remontów? Plan drogowych modernizacji na 2017

18 inwestycji drogowych za łączną kwotę ponad 2,6 miliona zł. To budżetowe plany gminy Celestynów na najbliższe 12 miesięcy. Gdzie możemy liczyć na nową nawierzchnię i chodniki?

Jeszcze szybciej pojedziemy do Otwocka: W 2017 roku kontynuowana będzie modernizacja drogi na odcinku od Starej Wsi do stolicy powiatu. W samym Celestynowie remontu ma doczekać się ulica Bolesława Prusa. Mieszkańcy Zabieżek mogą spodziewać się za to modernizacji głównej drogi, a w Pogorzeli nową nawierzchnię otrzyma ulica Świerkowa.

Odświeżone zostaną też drogi w Starej Wsi (ulica Mickiewicza, Krasińskiego i Parkowa), Glinie (ulica Prusa, Wspólna, Kwiatowa, Leśna, Sosnowa, Sadowa, Ogrodowa oraz Słoneczna) i w Dąbrówce (ulica Pogorzelska, Karczewska, Poprzeczna, Piaskowa, Cicha, Majowa, Spokojna, Wiosenna i Jodłowa).

W drogowych planach jest też coś dla pieszych z Celestynowa. To remont chodników przy ulicy Obrońców Pokoju i Wojska Polskiego, a także nowy chodnik wzdłuż ulicy Otwockiej, czy piesze połączenie Dąbrówki ze Starą Wsią.

Oprócz tego w budżecie znalazły się pieniądze dla pasażerów autobusów: nowy przystanek pojawi się w Dąbrówce, a mieszkańcy miejscowości Jatne zyskają wiatę.