Jak “zabić czas” w czasie przerwy w dostawie prądu?

Zima to pora roku, która bardzo często przynosi ze sobą awarie spowodowane najczęściej jej silnymi atakami. Najczęściej awariom ulegają szyny kolejowe, sieci trakcyjne i linie energetyczne. Awaria tych ostatnich najczęściej powoduje odcięcie nas od świata. Co zrobić, gdy w domu ciemno, a nie ma prądu? Jak spędzić czas oczekiwania na przywrócenie napięcia?

Pierwszym sposobem na zabicie czasu w czasie przerwy w dostawie prądu to gry karciane bądź planszowe w gronie domowników. Odkąd na świecie rządzą komputery i tablety, przerwa w dostawie prądu jest jedyną okazją na otworzenie kufra, w którym takowe gry spoczywają. Ponieważ aura zimowa nie sprzyja naprawom, awarie mogą trwać od kilku godzin do dni.

Drugi sposób na zabicie czasu to wspólna zabawa w “ja”. Jest to nietypowa zabawa słowna podobna do mówienia słowa na ostatnią literę wyrazu powiedzianego przez poprzednika. Zasady gry są proste. Wszyscy, którzy bawią się mówią na różne sposoby wyraz “ja”. Osoba, która jako pierwsza się zaśmieje dostaje karę w postaci wymyślonego przez współgraczy wyrazu, np. “ja piękny”. i gra się tak ciągnie. Może się to zakończyć następująco: “ja piękny człowiek z piekła rodem (…)”. Oczywiście możecie też pobawić się we wspomnianą zabawę mówienia wyrazu na ostatnią literę poprzedniego.

Trzecim sposobem na rozrywkę w takiej sytuacji może być zwyczajna rozmowa z najbliższymi. W dzisiejszych czasach trudno o taką, w natłoku informacji. Można porozmawiać właściwie o wszystkim.

Czwartym i ostatnim sposobem na nudę, kiedy nie ma prądu jest sen. Nieraz wracamy z pracy lub ze szkoły zmęczeni i niewyspani, dlatego też możemy wykorzystać okazję i “uciąć” sobie drzemkę.