Rowerowe rozkręcanie w sobotę w Celestynowie

Aktywna Warszawa na weekend proponuje wycieczkę po Celestynowskiej części Mazowieckiego Parku Krajobrazowego. Trasa liczy około 46 kilometrów. Wycieczka rozpocznie się o godzinie 10:00 na stacji kolejowej w Celestynowie.

Nasza trasa będzie liczyła około 46 km. Trasa ułożona jest w bardzo malowniczej okolicy Celestynowa i Karczewa bogatej w osobliwości przyrodnicze ( piękne sosnowe lasy oraz torfowiska, wydmy) jak i w ciekawe obiekty zabytkowe. W Celestynowie będziemy mijać zabytkowy dworek z 1869 roku, następnie miniemy na swojej trasie kompleks bunkrów z II wojny światowej, pod Otwockiem zobaczymy pomnik lotników którzy zginęli w katastrofie Iskry 11 listopada 98 roku oraz Rezerwat Torfy, w okolicach Karczewa. Miniemy pozostałości starego cmentarza żydowskiego, zabytkową stację kolejki wąskotorowej oraz barokowy kościół z ok 1732roku. Z Karczewa skierujemy się do Otwocka Wielkiego gdzie przejedziemy aleją starych lip i topoli by dotrzeć do barokowego pałacu Bielińskich z XVIIw w którym obecnie mieści się Muzeum wnętrz. W okolicach Pałacu nad jeziorkiem Rokola zorganizujemy sobie szybkie ognisko na rozgrzanie i przekąszenie jakiś smakołyków. Następnie skierujemy się drogami w kierunku Bagna Całowanie ( miniemy pomniki z 1918, 1920 roku i żołnierzy AK) a następnie przez las wrócimy do Celestynowa. Do Celestynowa wrócimy między godziną 16 a 17.

Informacje organizacyjne.
Termin wycieczki: 04.03.2017
Miejsce spotkania; PKP Celestynów
Dojazd: pociąg relacji Warszawa Zachodnia – Pilawa odjazd z PKP Warszawa Śródmieście o godzinie 8:43 pociąg jest w Celestynowie ok 9:40

Koszt – wycieczka bezpłatna

Co należy zabrać:
Sprawny rower, mile widziany kask, ciepła herbata, coś do jedzenia (planujemy ognisko więc warto pomyśleć np. o kiełbaskach), aparat.

SZCZEGÓŁY