Marcowa korekta rozkładu Kolei Mazowieckich. Tym razem bez większych zmian

12 marca wchodzi w życie najnowsza odsłona kolejowego rozkładu jazdy, która obowiązywać będzie aż do 10 czerwca. Większość pociągów kursować będzie o tych samych godzinach – ale nie wszystkie! Przyjrzyjmy się kolejowemu harmonogramowi na najbliższe trzy miesiące.

Wszystkie ze zmian związane są z remontami na  innych trasach. Na początku maja kolejarze rozpoczną prace na linii z Warszawy do Skierniewic. W związku z tym pociąg, który odjeżdża obecnie z Warszawy Śródmieścia do Pilawy o godzinie 16:09 (Celestynów: 17:09) będzie przesunięty na 16:16 (dojazd do Celestynowa – 17:13). Od 4 maja możemy o tej porze spodziewać się częściej opóźnionych pociągów.

Nocne prace modernizacyjne spodziewane są za to na stołecznej linii Średnicowej. W noce z 11/12 i 25/26 kwietnia pociągi odjeżdżające w kierunku Dęblina o godzinie 23:39 i 3:39 pojadą przez Warszawę Centralną z pominięciem stacji Ochota, Śródmieście, Powiśle i Stadion.

Pozostałe połączenia pozostają bez zmian, możliwe są jedynie nieliczne przesunięcia godzin odjazdu o maksymalnie 2-3 minuty.

Kolejna korekta rozkładu jazdy 11 czerwca. Wtedy czekają nas większe zmiany – w tym związane z remontem naszej linii kolejowej z Warszawy do Lublina. Na początku prace dotyczyć będą fragmentu trasy od z Pilawy do Lublina. Między Pilawą a Garwolinem pociągi kursować będą wahadłowo, z kolei na odcinku od Garwolina do Dęblina ruch zostanie całkowicie wstrzymany.