Ekstremalna Droga Krzyżowa

7 kwietnia z Otwocka, po raz drugi wyruszy Ekstremalna Droga Krzyżowa. Noc, ponad 40 kilometrowa wędrówka. Sami, w milczeniu. Zdani wyłącznie na siebie i własne siły. Dostajemy do ręki mapę i rozważania – 14 stacji męki Jezusa. Doświadczamy bólu, zmęczenia, ale dzięki temu sprawdzamy i przekraczamy siebie. To ćwiczenie fizyczne i duchowe, po którym każdy może zostać odmieniony.

W ubiegłym roku w Ekstremalnej Drodze Krzyżowej wzięło udział prawie 26 tysięcy osób, którzy pokonali 177 tras w Polsce i 11 zagranicą (m.in. Oslo, Genewa, Glasgow, Manchester, Antarktyka). Chcemy, aby w tym roku było nas jeszcze więcej.

Rok temu w Otwocku w drogę wyruszyło 150 osób. 40 niestety nie dotarło do celu, dlatego z myślą o osobach mniej aktywnych fizycznie zostały wyznaczone dwie trasy: ubiegłoroczna trasa do Łaskarzewa przez Celestynów, Ponurzycę, Osieck (ok. 51 km) oraz trasa-pętla o długości 40 km zaczynająca i kończąca się w Otwocku.

Na każdej z tras obowiązuje limit 200 osób, a zapisy trwają do końca marca.

Szczegóły

Kacper Malarz

Nazywam się Kacper Malarz, urodziłem się w 2001 roku i mieszkam w Celestynowie. Od wielu lat interesuję się sprawami dotyczącymi mojej "Małej Ojczyzny", stąd też powstała telewizja TVC. Ukończyłem Gimnazjum z Oddziałami Dwujęzycznymi im. por. J. Czumy "Skrytego" w Celestynowie, a naukę kontynuować będę w Liceum Ogólnokształcącym im. Juliusza Słowackiego w Otwocku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Share
Share