Z Zabieżek przez Lasy Osieckie – kolejna wycieczka Aktywnej Warszawy

Tym razem Aktywna Warszawa na weekend proponuje wycieczkę po Lasach Osieckich. Wycieczka będzie miała miejsce 1 kwietnia i rozpocznie się o godzinie 10:00 na stacji kolejowej w Zabieżkach. Trasa będzie liczyła około 40 kilometrów.

Wycieczkę z Zabieżek skierujemy na północ jadąc przez lasy dotrzemy do rezerwatu Czarci Dół, następnie lasami Ponurzyckimi przez Górę Ślepota dotrzemy do wsi o nazwie Kresy gdzie znajdują się stare dęby. Z Kres skierujemy się drogą biegnącą lasami przez Pogorzel (pomariawicki kościół) do Osiecka (kapliczka św. Antoniego, kościół z początku XXw, cmentarz wojenny 39-45, pomnik katastrofy kolejowej). Z Osiecka przez lasy „Wymięklizna”, rezerwat o tej samej nazwie skierujemy się do wsi Czarnowiec (pomnik żołnierzy WP1939r) i dalej w kierunku Łucznicy mijając po drodze miejsce bitew z 1863r i 1943. W Łucznicy znajduje się zabytkowy dwór Potockich z ok 1840r. Dalej przez lasy, wieś Jaźwiny dotrzemy do Augustówki gdzie skręcimy w lewo czerwonym a następnie zielonym szlakiem mijając rezerwat Szerokie bagno dotrzemy do Zabieżek.

Informacje organizacyjne.
Termin wycieczki: 01.04.2017
Miejsce spotkania; PKP Zabieżki.
Dojazd: pociąg relacji Warszawa Zachodnia – Pilawa odjazd z PKP Warszawa Śródmieście o godzinie 8:43 pociąg jest w Zabieżkach ok 9:50

Koszt – wycieczka bezpłatna

Co należy zabrać:Sprawny rower, mile widziany kask, ciepła herbata, coś do jedzenia (planujemy ognisko więc warto pomyśleć np. o kiełbaskach), aparat.

SZCZEGÓŁY

Poprzednia wycieczka: