Kierowco, opanuj się!

Każdego dnia jesteśmy świadkami wielu wykroczeń drogowych, które mają miejsce na terenie naszej gminy. Czasem są to małe, nieszkodliwe zdarzenia, a mimo to nóż się w kieszeni otwiera, widząc kompletny brak wyobraźni kierowców. Do częstszych należą:

  1. Wjazd na parking przy Delikatesach Kulfon w Celestynowie
    To pierwsze, ale najczęstsze wykroczenie drogowe, jakie ma miejsce w naszej miejscowości. Popełnia je niemal każdy, kto parkuje „od ulicy” przy sklepie. Należy pamiętać, że wyjeżdżając lub wjeżdżając po pasach dla pieszych – nie tylko łamiemy prawo, ale narażamy  na niebezpieczeństwo pozostałych użytkowników ruchu drogowego.
  2. Parkowanie przy wyjeździe wozów z remizy strażackiej Kolejne, rażące miejsce na naszej mapie wykroczeń drogowych. W sobotni poranek samochodów w okolicy targowiska w Celestynowie w bród, a więc nie ma gdzie zaparkować. Szkoda tylko, że niektórzy kierowcy „mądrzy inaczej” parkują na wyjeździe wozów strażackich OSP Celestynów. O tym wykroczeniu informuje już sama OSP, która na Facebook’u informuje o notorycznym popełnianiu tego wykroczenia:
  3. Nielegalne rajdy samochodowe na placu asfaltowym w okolicy ul. Kolejowej
    Tutaj wiele chyba nie trzeba pisać, ponieważ każdy, kto mieszka na osiedlu ulic: Kolejowa, Sienkiewicza, Broniewskiego w nocy lub wieczorem czuje zapach palonej gumy i słyszy akrobacje samochodowe. Właścicielem terenu są PKP Polskie Linie Kolejowe, a teren jest teoretycznie monitorowany przez funkcjonariuszy Straży Ochrony Kolei oraz Policji.

To tylko trzy najpopularniejsze wykroczenia popełniane w samym Celestynowie. Jest ich o wiele więcej, a dochodzi do nich codziennie.

Celestynów, 30.03.2017, 16:37 – Samochód zaparkowany na przejściu dla pieszych w rejonie targowiska

Prosimy o używanie wyobraźni i jazdę zgodnie z obowiązującymi przepisami. Koniec końców nikt nie chce tracić zniżek w dobie rosnących kosztów OC, prawda?

 

Adam Malarz

Nazywam się Adam Malarz i mieszkam w Celestynowie od wielu lat. Prowadziłem pierwszy niezależny portal gminy Celestynów: "GCO" (Gmina Celestynów Online), wydawałem gazetę "Mi Celestyn" poświęconą gminie ale propagującą również oprogramowanie Open Source, wyprodukowałem dziesiątki tematycznych podcastów gminnych "Celestynowski Podkasaniec", później prowadziłem stronę "Czasoprzestrzeń Elokwencji Paraintelektualnej" z podcastami natury osobistej. W TVC zajmuję się obsługą kamer, montażem, a także pilotażem drona - posiadam stosowne kwalifikacje (ŚK)