Ekstremalna Droga Krzyżowa

7 kwietnia z Otwocka, po raz drugi wyruszy Ekstremalna Droga Krzyżowa. Noc, ponad 40 kilometrowa wędrówka. Sami, w milczeniu. Zdani wyłącznie na siebie i własne siły. Dostajemy do ręki mapę i rozważania – 14 stacji męki Jezusa. Doświadczamy bólu, zmęczenia, ale dzięki temu sprawdzamy i przekraczamy siebie. To ćwiczenie fizyczne i duchowe, po którym każdy może zostać odmieniony.

W ubiegłym roku w Ekstremalnej Drodze Krzyżowej wzięło udział prawie 26 tysięcy osób, którzy pokonali 177 tras w Polsce i 11 zagranicą (m.in. Oslo, Genewa, Glasgow, Manchester, Antarktyka). Chcemy, aby w tym roku było nas jeszcze więcej.

Rok temu w Otwocku w drogę wyruszyło 150 osób. 40 niestety nie dotarło do celu, dlatego z myślą o osobach mniej aktywnych fizycznie zostały wyznaczone dwie trasy: ubiegłoroczna trasa do Łaskarzewa przez Celestynów, Ponurzycę, Osieck (ok. 51 km) oraz trasa-pętla o długości 40 km zaczynająca i kończąca się w Otwocku.

Na każdej z tras obowiązuje limit 200 osób, a zapisy trwają do końca marca.

Szczegóły

Kacper Malarz

Nazywam się Kacper Malarz, interesuję się społecznością lokalną. Tworzę TVC po to, by mieszkańcy mojej „Małej Ojczyzny” mieli dostęp do potwierdzonych informacji.

Share
Share