Z Zabieżek przez Lasy Osieckie – kolejna wycieczka Aktywnej Warszawy

Like

Tym razem Aktywna Warszawa na weekend proponuje wycieczkę po Lasach Osieckich. Wycieczka będzie miała miejsce 1 kwietnia i rozpocznie się o godzinie 10:00 na stacji kolejowej w Zabieżkach. Trasa będzie liczyła około 40 kilometrów.

Wycieczkę z Zabieżek skierujemy na północ jadąc przez lasy dotrzemy do rezerwatu Czarci Dół, następnie lasami Ponurzyckimi przez Górę Ślepota dotrzemy do wsi o nazwie Kresy gdzie znajdują się stare dęby. Z Kres skierujemy się drogą biegnącą lasami przez Pogorzel (pomariawicki kościół) do Osiecka (kapliczka św. Antoniego, kościół z początku XXw, cmentarz wojenny 39-45, pomnik katastrofy kolejowej). Z Osiecka przez lasy „Wymięklizna”, rezerwat o tej samej nazwie skierujemy się do wsi Czarnowiec (pomnik żołnierzy WP1939r) i dalej w kierunku Łucznicy mijając po drodze miejsce bitew z 1863r i 1943. W Łucznicy znajduje się zabytkowy dwór Potockich z ok 1840r. Dalej przez lasy, wieś Jaźwiny dotrzemy do Augustówki gdzie skręcimy w lewo czerwonym a następnie zielonym szlakiem mijając rezerwat Szerokie bagno dotrzemy do Zabieżek.

Informacje organizacyjne.
Termin wycieczki: 01.04.2017
Miejsce spotkania; PKP Zabieżki.
Dojazd: pociąg relacji Warszawa Zachodnia – Pilawa odjazd z PKP Warszawa Śródmieście o godzinie 8:43 pociąg jest w Zabieżkach ok 9:50

Koszt – wycieczka bezpłatna

Co należy zabrać:Sprawny rower, mile widziany kask, ciepła herbata, coś do jedzenia (planujemy ognisko więc warto pomyśleć np. o kiełbaskach), aparat.

SZCZEGÓŁY

Poprzednia wycieczka:

Kacper Malarz

Nazywam się Kacper Malarz, interesuję się społecznością lokalną. Tworzę TVC po to, by mieszkańcy mojej "Małej Ojczyzny" mieli dostęp do potwierdzonych informacji. Chciałbym, aby TVC stanowiło wielofunkcyjny portal, jak dawniej GCO. Zachęcam do obserwowania strony internetowej TVC oraz profili w portalach społecznościowych.

Share
Share