Coraz bliżej święta – Jak się do nich przygotować

Święta Wielkanocne zbliżają się do nas wielkimi krokami. Właściwie, można powiedzieć, że już dzisiaj wieczorem się rozpoczną od Ostatniej Wieczerzy przeżywanej w Wielki Czwartek w Kościele Katolickim. W tym artykule krótki poradnik jak przygotować się do świąt wielkanocnych.

W czasie przedświątecznej krzątaniny wcale nie musi panować nerwowa atmosfera, która z pewnością nie jednemu towarzyszy. Jeśli wszystko zaplanujemy i podzielimy obowiązki z rodziną, wszystko wyjdzie jak należy.

Wiele z nas uważa, że święta Wielkanocne, to święta kojarzone z wielkimi porządkami. Trzeba wysprzątać cały dom i przygotować tradycyjne potrawy na wielkanocne śniadanie lub obiad. Nie można też zapomnieć o wysianiu rzeżuchy w odpowiednim czasie, bo to przecież jeden z najważniejszych elementów wielkanocnych dekoracji.

Nie trzeba wszystkiego robić na raz, no chyba, że to ostatnie chwile przed Wielkanocą. Zostawianie sprzątania na ostatnią chwilę skończy się tym, że między gotowaniem i pieczeniem będziemy odkurzać i sprzątać dom. A w efekcie wieczorem w Wielką Sobotę padniesz ze zmęczenia, zamiast wspólnie z rodziną przeżywać okres świąteczny. O radości z nadchodzących świąt nie może być w tej sytuacji mowy. Jeśli chcesz tego uniknąć, podziel zadania na poszczególne dni między członków rodziny.

Nawet małe dzieci można wciągnąć w świąteczne przygotowania. Nie obawiaj się, że sobie nie poradzą. Wystarczy przydzielić im jakieś proste zadania, a będą miały satysfakcję z pomocy rodzinie. Nie przejmujcie się, gdy trzeba po nich poprawiać, bo to przecież maluchy…

Na podstawie artykułu na stronie internetowej www.polki.pl

Like
Like Love Haha Wow Sad Angry