Świadkowie poranka

„W tym dniu wspaniałym wszyscy się weselmy” – powtarzamy za psalmistą. Dziś jest ten dzień. Chrystus zmartwychwstał! Zmartwychwstanie Jezusa to rewolucja miłości. Nie jest kwestią przypadku, że Chrystus Pan zmartwychwstał właśnie w niedzielę. Światłość Jego zmartwychwstania rozświetliła poranek pierwszego dnia tygodnia – dziś podobnie, bo w czasie Rezurekcji zniknęły mroczne, deszczowe chmury, a zza nich wyszło słońce, które towarzyszyło przez całą Liturgię.

O godzinie 06:00 tradycyjnie, przed Kościołem parafialnym w Celestynowie rozpoczęła się procesja rezurekcyjna. Jest to procesja, w czasie której budzimy wszystkich z radosną nowiną o zmartwychwstaniu Pana. Nie inaczej było dzisiaj, bowiem mieszkańców okolicy Kościoła z pewnością obudziły petardy i dzwony.

fot. OSP Regut

Kacper Malarz

Nazywam się Kacper Malarz, urodziłem się w 2001 roku i mieszkam w Celestynowie. Od wielu lat interesuję się sprawami dotyczącymi mojej "Małej Ojczyzny", stąd też powstała telewizja TVC. Ukończyłem Gimnazjum z Oddziałami Dwujęzycznymi im. por. J. Czumy "Skrytego" w Celestynowie, a naukę kontynuować będę w Liceum Ogólnokształcącym im. Juliusza Słowackiego w Otwocku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Share
Share