Coraz bliżej święta – Jak się do nich przygotować

Święta Wielkanocne zbliżają się do nas wielkimi krokami. Właściwie, można powiedzieć, że już dzisiaj wieczorem się rozpoczną od Ostatniej Wieczerzy przeżywanej w Wielki Czwartek w Kościele Katolickim. W tym artykule krótki poradnik jak przygotować się do świąt wielkanocnych.

W czasie przedświątecznej krzątaniny wcale nie musi panować nerwowa atmosfera, która z pewnością nie jednemu towarzyszy. Jeśli wszystko zaplanujemy i podzielimy obowiązki z rodziną, wszystko wyjdzie jak należy.

Wiele z nas uważa, że święta Wielkanocne, to święta kojarzone z wielkimi porządkami. Trzeba wysprzątać cały dom i przygotować tradycyjne potrawy na wielkanocne śniadanie lub obiad. Nie można też zapomnieć o wysianiu rzeżuchy w odpowiednim czasie, bo to przecież jeden z najważniejszych elementów wielkanocnych dekoracji.

Nie trzeba wszystkiego robić na raz, no chyba, że to ostatnie chwile przed Wielkanocą. Zostawianie sprzątania na ostatnią chwilę skończy się tym, że między gotowaniem i pieczeniem będziemy odkurzać i sprzątać dom. A w efekcie wieczorem w Wielką Sobotę padniesz ze zmęczenia, zamiast wspólnie z rodziną przeżywać okres świąteczny. O radości z nadchodzących świąt nie może być w tej sytuacji mowy. Jeśli chcesz tego uniknąć, podziel zadania na poszczególne dni między członków rodziny.

Nawet małe dzieci można wciągnąć w świąteczne przygotowania. Nie obawiaj się, że sobie nie poradzą. Wystarczy przydzielić im jakieś proste zadania, a będą miały satysfakcję z pomocy rodzinie. Nie przejmujcie się, gdy trzeba po nich poprawiać, bo to przecież maluchy…

Na podstawie artykułu na stronie internetowej www.polki.pl

Kacper Malarz

Nazywam się Kacper Malarz, interesuję się społecznością lokalną. Tworzę TVC po to, by mieszkańcy mojej "Małej Ojczyzny" mieli dostęp do potwierdzonych informacji.

Share
Share