Świadkowie poranka

Like

„W tym dniu wspaniałym wszyscy się weselmy” – powtarzamy za psalmistą. Dziś jest ten dzień. Chrystus zmartwychwstał! Zmartwychwstanie Jezusa to rewolucja miłości. Nie jest kwestią przypadku, że Chrystus Pan zmartwychwstał właśnie w niedzielę. Światłość Jego zmartwychwstania rozświetliła poranek pierwszego dnia tygodnia – dziś podobnie, bo w czasie Rezurekcji zniknęły mroczne, deszczowe chmury, a zza nich wyszło słońce, które towarzyszyło przez całą Liturgię.

O godzinie 06:00 tradycyjnie, przed Kościołem parafialnym w Celestynowie rozpoczęła się procesja rezurekcyjna. Jest to procesja, w czasie której budzimy wszystkich z radosną nowiną o zmartwychwstaniu Pana. Nie inaczej było dzisiaj, bowiem mieszkańców okolicy Kościoła z pewnością obudziły petardy i dzwony.

fot. OSP Regut

Kacper Malarz

Nazywam się Kacper Malarz, interesuję się społecznością lokalną. Tworzę TVC po to, by mieszkańcy mojej "Małej Ojczyzny" mieli dostęp do potwierdzonych informacji. Chciałbym, aby TVC stanowiło wielofunkcyjny portal, jak dawniej GCO. Zachęcam do obserwowania strony internetowej TVC oraz profili w portalach społecznościowych.

Share
Share