Nie porzucaj!

https://www.youtube.com/watch?v=TZVfhEW5cTU

Wakacje to piękny czas letniego wypoczynku ale… czy wiecie, że w miesiącach letnich liczba porzuconych zwierząt wzrasta co roku o 30%! Już po raz kolejny Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami w Polsce realizuje cykliczną kampanię wakacyjną „NIE PORZUCAJ!”, która została zapoczątkowana w 2005 r. pod patronatem św. pamięci Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego.

Bezgranicznie ufający właścicielowi pies czy kot nie mogą na ogół pojąć tego co je spotkało, dlatego bardzo często zwierzęta oczekują w miejscu ich porzucenia na swojego pana, bywa że całymi tygodniami. Niektóre z nich za swoją wierność płacą najwyższą cenę, umierając w cierpieniu z powodu wycieńczenia organizmu lub ginąc pod kołami samochodów. Niekiedy umierając i ciągle czekając na swojego właściciela przywiązany do drzewa!

Przesłaniem spotu kampanii „NIE PORZUCAJ!” w 2017 r. jest hasło: „Porzucając członka rodziny, zasługujesz by potraktowano cię tak samo!”. Wskazuje to, że to co zrobimy bezgranicznie ufającemu nam zwierzęciu wróci po latach do nas.

Mamy głęboką nadzieję, że przesłana Państwu informacja dotycząca tak poważnego problemu zainteresuje na tyle, że skłoni do rozpropagowania spotu kampanii „NIE PORZUCAJ!” jak i samej idei przeciwdziałania okrucieństwu wobec zwierząt.
Z wyrazami szacunku
Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami w Polsce
W walce o prawa zwierząt od 1864 r.