Nagminne łamanie prawa przez rowerzystów

Kierujący rowerem jest obowiązany korzystać z drogi dla rowerów lub pasa ruchu dla rowerów, jeśli są one wyznaczone dla kierunku, w którym się porusza lub zamierza skręcić. Kierujący rowerem, korzystając z drogi dla rowerów i pieszych, jest obowiązany zachować szczególną ostrożność i ustępować miejsca pieszym.

Art. 33 ustawy – Prawo o ruchu drogowym

Takie prawo niestety jest nagminnie łamane przez rowerzystów, którzy przemierzają trasę Otwock – Celestynów (w szczególności na odcinku Pogorzel – Stara Wieś). Zgodnie z obowiązującymi przepisami każdy, nawet zawodowy kolarz jest zobowiązany korzystać z wyznaczonej ścieżki rowerowej. Na wymienionym wcześniej odcinku ścieżka rowerowa powstała, aby oddzielić ruch pieszo-rowerowy z drogowym, jednak nie każdy to rozumie, o czym bardzo często przypomina Facebook:

Kacper Malarz

Nazywam się Kacper Malarz, interesuję się społecznością lokalną. Tworzę TVC po to, by mieszkańcy mojej „Małej Ojczyzny” mieli dostęp do potwierdzonych informacji.

One thought on “Nagminne łamanie prawa przez rowerzystów

  • 21 lipca 2017 at 00:29
    Permalink

    Ostatnio jadąc swoim starym wysłużonym rowerem wyprzedzałem na tej trasie „kolarza”. Ja jechałem ścieżką, on przebrany za „profesjonalistę”, nawet z numerem startowym, jechał szosą. Zrównując się z nim zadałem kulturalnie pytanie czemu jedzie drogą i stwarza zagrożenie, w odpowiedzi dostałem, że nie po to ma taki sprzęt żeby z „plebsem” jeździć ścieżką… Kilkukrotnie jadąc autem zwracałem ludziom uwagę (oczywiście jak była możliwość zwolnienia jazdy), za każdym razem słyszałem, że oni ścieżką jeździć nie będą… To po co było zwężać drogę i inwestować w ścieżkę? Chyba jedyną rzeczą która mogłaby poprawić sytuację byłyby częste patrole policji i karanie mandatami za taką jazdę. Myślę, że wieść szybko rozeszłaby się po okolicznych wioskach.

Comments are closed.

Share
Share