Kalendarz na rok szkolny 2017/2018

Tego nie da się ukryć. Wielkimi krokami zbliża się wrzesień, a wraz z nim nowy rok szkolny. Czy aby na pewno tradycyjnie 1 września będzie dniem inauguracji tego roku? Nie tym razem.

Rozporządzenie ministra edukacji mówi wprost: Jeżeli 1 września wypada w piątek lub w sobotę, to zajęcia edukacyjne rozpoczynają się w pierwszy poniedziałek po tym 1 września, zatem inauguracja roku szkolnego 2017/2018 będzie miała miejsce 4-go września.

Zimowa przerwa świąteczna w tym roku będzie trwała od 23-go grudnia 2017 do 1-go stycznia 2018 roku.

Ferie zimowe w województwie mazowieckim będą na początku roku. Zaczną się 15-go stycznia, a skończą 28-go. Oprócz naszego województwa w tym czasie dni wolne mają jeszcze mieszkańcy dolnośląskiego, opolskiego i zachodniopomorskiego.

Wiosenna przerwa świąteczna rozpocznie się już od 29 marca i potrwa do wtorku 3 kwietnia. Przed świętami uczniowie wezmą udział również w rekolekcjach. To tak naprawdę dodatkowe wolne dni od szkoły. Co ciekawe w nowym roku szkolnym z zajęć szkolnych zostaną zwolnieni wszyscy uczniowie a nie tylko Ci uczęszczający na religię.

Maj to kolejny miesiąc dni wolnych od szkoły, a to za sprawą tzw. długiego weekendu, w którym szkoły najczęściej wykorzystują dni “dyrektorskie”. Święto Pracy wypada we wtorek, zaś Konstytucji w czwartek, zatem jest bardzo duże prawdopodobieństwo, że część szkół będzie miała dodatkowe dni wolne od zajęć.

Rok szkolny zakończy się 22-go czerwca.