Zmiany w rozkładzie jazdy pociągów od 3 września 2017

W związku z pracami modernizacyjnymi prowadzonymi przez zarządcę infrastruktury PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. od 3 września do 14 października 2017 r. zmieni się rozkład jazdy pociągów KM.

Najważniejsze zmiany w kursowaniu pociągów na poszczególnych liniach.

Linia nr R1 Warszawa – Skierniewice

Remont linii 447 na odcinku Warszawa Włochy – Grodzisk Mazowiecki wejdzie w najtrudniejszą fazę. Pociągi KM i SKM Warszawa nie będą zatrzymywały się na wszystkich stacjach i przystankach osobowych od Warszawy Włoch do Milanówka. Część pociągów do/z Grodziska Mazowieckiego zostanie odwołana. Pociągi KM kursujące ze Skierniewic/Żyrardowa/Grodziska Mazowieckiego do Warszawy będą się zatrzymywały w Grodzisku Mazowieckim, a następnie dopiero na stacji Warszawa Zachodnia. W zamian uruchomiona zostanie komunikacja zastępcza. Szczegółowy rozkład jazdy ZKA zostanie opublikowany wkrótce.

Linia nr R3 Warszawa – Łowicz

W dalszym ciągu będą prowadzone prace związane z remontem stacji Łowicz Główny. Wybrane pociągi skończą bieg w stacji Bednary, natomiast na odcinku Bednary – Łowicz kursowała będzie komunikacja zastępcza. Dodatkowo w związku z remontem linii nr 447 ruch pociągów na odcinku Warszawa Włochy – Warszawa Gołąbki odbywał się będzie wahadłowo po jednym czynnym torze. Część pociągów kursowała będzie z pominięciem stacji Warszawa Gołąbki, Warszawa Ursus Północny oraz Warszawa Włochy. Część pociągów będzie miała zmieniony rozkład jazdy.

Linia nr R6 Warszawa – Małkinia

W dalszym ciągu będą prowadzone prace związane z modernizacją linii E75 Rail Baltica Warszawa – Białystok. Prace będą prowadzone na odcinku Łochów – Sadowne Węgrowskie – Małkinia. Wybrane połączenia na tym odcinku zostaną obsłużone zastępczą komunikacją autobusową.

Linia nr R7 Warszawa – Dęblin

Nadal będą prowadzone prace związane z modernizacją linii. Na odcinku Garwolin – Dęblin będzie wtrzymany ruch pociągów i w zamian zostanie uruchomiona zastępcza komunikacja autobusowa. W związku z planowanym rozpoczęciem remontu w stacji Otwock istotnie zmienią się godziny kursowania pociągów.

Linia nr R8 Warszawa – Radom

Po zakończeniu zasadniczej fazy remontu na odcinku Warszawa Okęcie – Czachówek Południowy, Spółka „Koleje Mazowieckie – KM” uruchomi w popołudniowym szczycie komunikacyjnym dwa dodatkowe połączenia z Warszawy Wschodniej do Piaseczna:

  1. Warszawa Wschodnia 16.18 – Piaseczno 17.04;
  2. Warszawa Wschodnia 17.03 – Piaseczno 17.47.

W związku z pracami utrzymaniowymi infrastruktury kolejowej wystąpią utrudnienia w kursowaniu pociągów. W terminach i lokalizacjach opisanych poniżej połączenia kolejowe zostaną zastąpione komunikacją autobusową:

  1. dnia 4 września w godz. 8:00 – 16:00 na odcinku Lesiów – Radom,
  2. od 5 do 6 września w godz. 8:20 – 16:10 na odcinku Bartodzieje – Radom,
  3. od 7 do 8 września w godz. 8:20 – 17:20 na odcinku Bartodzieje – Lesiów,
  4. dnia 9 września w godz. 8:50 – 16:20 na odcinku Grabów n/Pilicą – Strzyżyna,
  5. od 4 września godz. 22:00 do 22 września godz. 4:00 od poniedziałku do czwartku na odcinku Warka – Kruszyna,
  6. od 25 września godz. 22:00 do 10 października godz. 4:00 od poniedziałku do czwartku na odcinku Dobieszyn – Radom.

Linia nr R9 Warszawa – Działdowo

W związku z modernizacją linii ruch pociągów będzie wstrzymany na odcinku Warszawa Gdańska – Warszawa Zachodnia p.8. Ruch pociągów na Moście Gdańskim w dalszym ciągu będzie odbywać się po jednym czynnym torze.

Linia nr R29 Tłuszcz Ostrołęka

Z powodu prac utrzymaniowo-naprawczych rozkład jazdy pociągów będzie ulegał zmianom. Pociągi zostaną zastąpione komunikacją autobusową w następujących terminach:

  1. od 4 do 9 września w godz. 8:00 – 16:00 na odcinku Wyszków – Przetycz;
  2. od 11 do 18 września w godz. 8:00 – 16:00 na odcinku Pasieki – Ostrołęka.

Linia nr R33 Sierpc – Kutno

Od 24 września do 14 października ruch pociągów zostanie wstrzymany z powodu prac utrzymaniowo-naprawczych. W zamian będzie kursowała zastępcza komunikacja autobusowa.

Na pozostałych liniach nie przewiduje się większym utrudnień.

Szczegółowy rozkład jazdy pociągów został zamieszczony na stronie internetowej www.mazowieckie.com.pl w zakładce Tabele rozkładów jazdy.

Kacper Malarz

Nazywam się Kacper Malarz, interesuję się społecznością lokalną. Tworzę TVC po to, by mieszkańcy mojej "Małej Ojczyzny" mieli dostęp do potwierdzonych informacji. Chciałbym, aby TVC stanowiło wielofunkcyjny portal, jak dawniej GCO. Zachęcam do obserwowania strony internetowej TVC oraz profili w portalach społecznościowych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Share
Share