Kalendarz na rok szkolny 2017/2018

Tego nie da się ukryć. Wielkimi krokami zbliża się wrzesień, a wraz z nim nowy rok szkolny. Czy aby na pewno tradycyjnie 1 września będzie dniem inauguracji tego roku? Nie tym razem.

Rozporządzenie ministra edukacji mówi wprost: Jeżeli 1 września wypada w piątek lub w sobotę, to zajęcia edukacyjne rozpoczynają się w pierwszy poniedziałek po tym 1 września, zatem inauguracja roku szkolnego 2017/2018 będzie miała miejsce 4-go września.

Zimowa przerwa świąteczna w tym roku będzie trwała od 23-go grudnia 2017 do 1-go stycznia 2018 roku.

Ferie zimowe w województwie mazowieckim będą na początku roku. Zaczną się 15-go stycznia, a skończą 28-go. Oprócz naszego województwa w tym czasie dni wolne mają jeszcze mieszkańcy dolnośląskiego, opolskiego i zachodniopomorskiego.

Wiosenna przerwa świąteczna rozpocznie się już od 29 marca i potrwa do wtorku 3 kwietnia. Przed świętami uczniowie wezmą udział również w rekolekcjach. To tak naprawdę dodatkowe wolne dni od szkoły. Co ciekawe w nowym roku szkolnym z zajęć szkolnych zostaną zwolnieni wszyscy uczniowie a nie tylko Ci uczęszczający na religię.

Maj to kolejny miesiąc dni wolnych od szkoły, a to za sprawą tzw. długiego weekendu, w którym szkoły najczęściej wykorzystują dni „dyrektorskie”. Święto Pracy wypada we wtorek, zaś Konstytucji w czwartek, zatem jest bardzo duże prawdopodobieństwo, że część szkół będzie miała dodatkowe dni wolne od zajęć.

Rok szkolny zakończy się 22-go czerwca.

Kacper Malarz

Nazywam się Kacper Malarz, interesuję się społecznością lokalną. Tworzę TVC po to, by mieszkańcy mojej "Małej Ojczyzny" mieli dostęp do potwierdzonych informacji. Chciałbym, aby TVC stanowiło wielofunkcyjny portal, jak dawniej GCO. Zachęcam do obserwowania strony internetowej TVC oraz profili w portalach społecznościowych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Share
Share