Koleje Mazowieckie zbywają się składów EN57

Składy EN57 to z pewnością najpopularniejsze składy na polskich torach. Wraz z upływem lat modernizowanie i naprawa tych pociągów staje się nieopłacalne. Koleje Mazowieckie zamierzają pozbyć się 15 składów tej serii.

„Koleje Mazowieckie – KM” sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, ul. Lubelska 26, zaprasza do udziału w Postępowaniu mającym na celu zbycie składników majątku trwałego w postaci 15 sztuk elektrycznych zespołów trakcyjnych serii EN57.

ZAŁĄCZNIK

Warto dodać, że w ogłoszonym 1 czerwca 2017 r. postępowaniu przetargowym na zakup 71 elektrycznych zespołów trakcyjnych dla Kolei Mazowieckich wygrał Stadler. Do 2018 r. odbędzie się dostawa sześciu pięcioczłonowych ezt, do 2019 r. – dostawa 10 dwuczłonowych ezt, a w latach 2019–2022 – zakup 55 sztuk pięcioczłonowych ezt. Zakup pojazdów oznacza wycofanie z taboru KM wszystkich niezmodernizowanych ezt serii EN57. Nowe składy zostaną skierowane m.in. do obsługi trasy Celestynów – Sochaczew.

Kacper Malarz

Nazywam się Kacper Malarz, interesuję się społecznością lokalną. Tworzę TVC po to, by mieszkańcy mojej „Małej Ojczyzny” mieli dostęp do potwierdzonych informacji.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Share
Share