Rady REMIZerii na przejedzenie

Przepis na jednodniową dietę na przejedzenie:

Przez cały dzień pij dużo wody mineralnej. Woda pomaga wątrobie oczyszczać organizm z toksycznych związków. Ponadto przyspiesza trawienie i dostarcza organizmowi sodu i magnezu. W ciągu dnia pij napar z mięty, która łagodząco, a wręcz znieczulająco wpływa na układ pokarmowy. Można wypić 2-3 szklanki. Im więcej płynów tego dnia, tym lepiej.

Śniadanie:
Na śniadanie ugotuj kaszę jaglaną z jednym daktylem. Po ugotowaniu można dodać pół łyżeczki masła lub
łyżeczkę oliwy. Kasza jaglana ma działanie detoksykujące i sprawia, że wszystkie „odpady”, które zatruwają nam organizm (i wywołują nieprzyjemne objawy) zostaną szybciej usunięte. Możemy do niej dodać surowego banana (zwłaszcza jeśli dokucza nam ból głowy), gdyż banany są prawdziwą bombą magnezowo – potasową.

Obiad:
Popijaj do woli barszcz czerwony, czysty, ale z dużą ilością czosnku. Po zjedzeniu większej niż zwykle ilości mięsa, tłustych sosów, słodyczy i wypitym alkoholu, najczęściej mamy zaburzoną równowagę kwasowo-zasadową w organizmie. Buraki mają działanie odkwaszające, a czosnek dodatkowo obniża poziom tłuszczu i cholesterolu we krwi. Do barszczu koniecznie podaj gotowane ziemniaki z rozmarynem, ponieważ to zioło stymuluje wątrobę i przyspiesza trawienie. Natomiast ziemniaki są niezastąpionym lekarstwem na żołądek, łagodzą podrażnienia jego błony śluzowej, wprowadzają, podobnie jak buraki, równowagę kwasowo – zasadową w organizmie.

Kolacja:
Tym razem na kolację najlepsze będzie gotowane jajko. Dzięki zawartej w nim cysteinie – pomoże oczyścić się wątrobie jak również wpłynie stymulująco na pracę przewodu pokarmowego. Jajko zagryzaj kilkoma korniszonami, które przyspieszają trawienie.

Po takiej diecie następnego dnia wstaniecie jak nowi.

Pozdrawiamy i życzymy smacznego!

REMIZeriA – obiady domowe
ul. Osiecka 1
05-430 Celestynów
Tel. 798 998 030
www.facebook.com/REMIZeriA