List od mieszkańca: Jak ścieki z kanalizacji w Celestynowie trafiają do rowu

Od około 3 tygodni trwa naprawa kanalizacji pomiędzy Celestynowem, a Otwockiem. Otrzymaliśmy e-mail na temat sposobu wywozu nieczystości od mieszkanki Celestynowa, Karoliny P. 

Nieczystości wylewane są w lesie przy dawnej oczyszczalni ścieków w Celestynowie (naprzeciwko Kościoła). Nie mamy jak dotąd wypowiedzi żadnej osoby z Urzędu Gminy oraz Gospodarki Komunalnej na ten temat. Szambo płynie w sąsiedztwie domów jednorodzinnych, co znacznie wpływa na jakość życia ich mieszkańców.

Dziękujemy za kontakt z TVC w tej sprawie. W ciągu najbliższych dni roboczych postaramy się “złapać” odpowiednie osoby, aby wypowiedziały się na ten temat oraz poinformowały o planowanych działaniach.

Fot. Karolina P.

2 thoughts on “List od mieszkańca: Jak ścieki z kanalizacji w Celestynowie trafiają do rowu

 • 6 stycznia 2018, 23:25 o 23:25
  Permalink

  Problem z kanalizacja w Celestynowie trwa juz od bodajze lipca tylko kurde nikt nic nie potrafi z tym zrobic. Placi sie duze pieniadze za kanalizacje a kurcze w swieta taki wstyd przed goscmi bo nie schodzi nic z wc a te kur.. z gospodarki swietuja sobie zamiast sie wziasc za robote

  • 9 stycznia 2018, 09:40 o 09:40
   Permalink

   Akurat Celestynów ma najbardziej beznadziejny system odprowadzenia ścieków- kanalizacja ciśnieniowa. W tym systemie bardzo często zapychają się pompy. Moi drodzy Mieszkańcy Celestynowa nie było by takiego problemu, gdyby każdy z nas używał kanalizacji ZGODNIE z jej przeznaczeniem. A nie oszukujmy się ludzie kanalizację traktują jako śmietnik: jedzenie, podpaski tampony, chusteczki do nawilżania, plastikowe noże widelce, mopy, kostki brukowe(?). Oczywiście nie pochwalam wylewania ścieków do lasu, ale to że jest problem z kanalizacją spowodowane jest jej złym użytkowaniem

Komentarze są wyłączone.