Idą mroźne dni, pomóżmy bezdomnym, samotnym i potrzebującym

Synoptycy zapowiadają, że najbliższe noce i dni będą szczególnie mroźne. Policjanci z otwockiej komendy w tym czasie będą prowadzić wzmożone kontrole miejsc, gdzie mogliby gromadzić się bezdomni. Mundurowi będą też zwracać uwagę na osoby samotne i potrzebujące pomocy. Ze swojej strony zapewniamy natychmiastową reakcję na zgłoszenia dotyczące sytuacji, w którym będzie zagrożone ludzkie życie i zdrowie. Apelujemy tez do mieszkańców, aby powiadamiali Policję o osobach, które z uwagi na samotność, wiek czy też nieporadność będą zagrożone wychłodzeniem. Policjanci dokładnie sprawdzą każdy sygnał. Wystarczy zadzwonić do oficera dyżurnego otwockiej komendy i przekazać zgłoszenie. Działa też bezpłatna infolinia w Mazowieckim Urzędzie Wojewódzkim nr tel. 987.

Ochrona ludzkiego zdrowia i życie to jedno z zadań Policji. Dlatego też z uwagi na obniżającą się w ostatnich dniach temperaturę i prognozy synoptyków o nadejściu ostrych mrozów, policjanci z otwockiej komendy, komisariatów i posterunków będą realizowali zadania kontrolno prewencyjne wszędzie tam, gdzie mogą przebywać nie tylko osoby bezdomne, ale też samotni starsi ludzie czy też osoby, które uwagi na urazy czy też ułomności mogą być zagrożone wychłodzeniem.

Policjanci apelują do wszystkich mieszkańców, aby byli wrażliwi na ludzką krzywdę i widząc osoby potrzebujące wsparcia i pomocy, natychmiast powiadamiali Policję.

Można korzystać z aplikacji „Moja Komenda” i powiadamiać swoich dzielnicowych bądź bezpośrednio telefonować do oficera dyżurnego otwockiej komendy na nr tel. 22 60 41 213. Można też dzwonić na numery alarmowe 112 i 997 oraz na bezpłatny numer 987.

Sprawdzimy każdy sygnał i podejmiemy interwencję, jeżeli otrzymamy zgłoszenie o sprawdzeniu miejsc czy też konkretnych osób.

Tekst: KPP Otwock

Wpis opublikowano: 25.02.2018, 19:29, przez: Kacper Malarz