Co w marcu na kolei? Korekta rozkładu jazdy od 11 marca.

Marzec przyniesie nam kolejną korektę w rozkładzie jazdy pociągów Kolei Mazowieckich. Będzie ona obowiązywać od 11 marca. W związku z pracami modernizacyjnymi na stacji Otwock oraz na odcinku Pilawa-Dęblin część pociągów zmieni godziny kursowania, zostanie odwołana, bądź skrócona. 

  • W związku z koniecznością przeprowadzenia prac utrzymaniowych w tunelu średnicowym podmiejskim od 11 marca do 18 marca ruch pociągów na tej linii będzie prowadzony tylko w kierunku zachodnim. Część pociągów zostanie odwołana, niektóre będą kursowały przez stację Warszawa Centralna. Wybrane pociągi nie przejadą przez podmiejską linię średnicową i skończą/rozpoczną bieg na stacji Warszawa Wschodnia lub Warszawa Zachodnia.
  • Od 26 lutego do 25 marca w związku z budową tunelu, ruch pociągów na odcinku Warszawa Falenica – Otwock będzie prowadzony po jednym czynnym torze. Pociągi będą miały wydłużony czas przejazdu, zaś część pociągów zostanie odwołana lub skrócona do stacji Warszawa Falenica. Wybrane pociągi SKM Warszawa dojadą tylko do p.o. Świder. Zostanie uruchomiona zastępcza komunikacja autobusowa w relacji Otwock – Warszawa Falenica.
  • Od 26 marca do 14 kwietnia w związku z budową południowej obwodnicy Warszawy ruch pociągów na odcinku Warszawa Wawer – Warszawa Falenica będzie prowadzony po jednym czynnym torze. Część pociągów zostanie odwołana. Wybrane pociągi SKM Warszawa dojadą tylko do p.o. Warszawa Międzylesie. Zostanie uruchomiona zastępcza linia autobusowa na odcinku Otwock – Warszawa Wiatraczna.

Rozkład jazdy dostępny jest na stronie przewoźnika oraz na Portalu Pasażera PKP PLK.

Wpis opublikowano: 28.02.2018, 19:50, przez: Kacper Malarz