Przedstawiciele chińskiego Ministerstwa do Zmian Klimatu odwiedzili Celestynów

13 marca Nadleśnictwo Celestynów odwiedzili przedstawiciele chińskiego Ministerstwa do Zmian Klimatu, którzy przebyli tak długą drogę by wraz z kierownictwem Lasów Państwowych i wiceminister środowiska Małgorzatą Golińską zgłębić temat projektu Leśnych Gospodarstw Węglowych.

Główny negocjator Chin w zakresie zmian klimatu Xie Zhenhua, wraz z delegatami wysłuchali wystąpienia dyrektora generalnego LP Andrzeja Koniecznego, prezentacji zastępcy dyrektora generalnego ds. Rozwoju i Organizacji Tomasza Zawiły-Niedźwiedzkiego przybliżającej rolę Leśnych Gospodarstw Węglowych w realizacji postanowień Porozumienia paryskiego z 2015r. oraz prezentacji Nadleśniczego Nadleśnictwa Celestynów Artura Dawidziuka traktującej o realizacji założeń projektu LGW w Nadleśnictwie.

Goście zwiedzili sale Centrum Edukacji Leśnej oraz miejsce pamięci „Golgota Leśników Polskich i Ich Rodzin Pomordowanych na Wschodzie w Latach 1939-1948”.

Spotkanie potwierdziło jak ważnym dla Polski i Chin elementem przygotowań do globalnego szczytu klimatycznego ONZ – COP24 jest aspekt promocji lasów w ochronie klimatu.

Wpis opublikowano: 26.03.2018, 18:24, przez: Kacper Malarz; tekst: Nadleśnictwo Celestynów, fot. Kamil Żołądek