Tydzień Nauk Matematyczno – Przyrodniczych w SP Celestynów

W minionym tygodniu w Publicznej Szkole Podstawowej im. Batalionu „Zośka” w Celestynowie obchodzono Tydzień Nauk Matematyczno – Przyrodniczych.

W poniedziałek w szkole rządziła matematyka. Były konkursy, quizy, szyfry, zagadki i pyszne nagrody. Wszyscy jedli trójkąty prostokątne i ślimaki pitagorejskie. Szkołę odwiedził również grecki filozof i matematyk Πυθαγόρας.

Wtorek był dniem geograficznym. Co znajduje się w polskim koszyczku wielkanocnym? Ile stanów liczy USA? Jaka rzeka przepływa przez Francję? Język urzędowy Senegalu to… W nagrodę za poprawną odpowiedź na uczniów czekały przepyszne nagrody: sushi, tortille, apple pie, potrawy afrykańskie i polska kiełbaska z ogórkiem kiszonym.

Środa to już dzień biologiczny. Były zadania dla śpiewaków, miłośników wycieczek, znawców tropów, botaników i nawet dla spryciarzy manualnych.

W czwartek świętowano z chemią. Najważniejszym punktem święta chemii było wykonanie przez przedstawicieli klas doświadczenia, zaobserwowanie zachodzących zmian i wyciągnięcie wniosków. Uczniowie wzięli też udział w konkursie wiedzy na platformie Kahoot. Odbyła się też prezentacja nagrodzonych Lapbooków o powietrzu.

Ostatni dzień Tygodnia Nauk Matematyczno-Przyrodniczych przypadł fizyce. Przez kilka pierwszych przerw uczniowie brali udział w konkursach wykorzystujących zjawiska fizyczne, a później dwie klasy wzięły udział w warsztatach organizowanych przez pracowników naukowych Instytutu Wysokich Ciśnień PAN. Pan prof. dr hab. Sylwester Porowski, Pan Witold Łucznik, Pan Bolesław Łucznik oraz Pan Bernard Kurowski pomagali zrozumieć uczniom zagadnienia związane z Prawem Archimedesa.

Wpis opublikowano: 28.03.2018, 15:52, przez: Kacper Malarz; na podstawie informacji zamieszczonych przez szkołę w serwisie Facebook

 

Top