Spotkanie profilaktyczne z dzielnicowymi dla seniorów

Celestynowscy dzielnicowi postanowili w okresie przedświątecznym zorganizować profilaktyczne spotkanie edukacyjne, skierowane do seniorów. Celem policyjnego przedsięwzięcia miało być przekazanie starszym, a niekiedy samotnym osobom, ważnych wskazówek, aby każdy z nich święta spełnił w atmosferze pełnej radości i satysfakcji. Policjanci uczulili starszych ludzi na podejrzane osoby podające się za członków rodziny i zaapelowali o zakładanie odblaskowych elementów i kamizelek podczas spacerów po zmroku, poza terenem zabudowanym. Seniorzy z uwagą wysłuchali policyjnych rad na święta.

Dzielnicowi z Celestynowa to bardzo aktywni funkcjonariusze. Jeżeli chodzi o kontakt z lokalną społecznością, to starają się oni jak najczęściej odwiedzać mieszkańców w swoich rejonach służbowych.
Aspirant Robert Matosek i aspirant Grzegorz Kwas współpracują na co dzień z samorządowcami oraz instytucją pomocową, jaką jest Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej.

Dzielnicowi z Celestynowa postanowili jeszcze bardziej zadbać o bezpieczeństwo najstarszych mieszkańców i wszystkich seniorów. Nawiązali w tym celu współpracę z Hanną Pawłowską – dyrektorem Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Celestynowie i wspólnie zorganizowali przedświąteczne spotkanie dla starszych ludzi, należących do „Celestynowskiego Koła Studenckiego dla Seniorów”.

Podczas wykładu, a później dyskusji, bo takie formy przyjęto dla tego przedsięwzięcia, dzielnicowi dokładnie omówili zagrożenia, na jakie narażeni są seniorzy.

Policjanci omówili schemat działania przestępców popełniających oszustwa metodami „na wnuczka, policjanta i prokuratora”, akcentując kilkakrotnie aby nie ulegać złudzeniom i zawsze sprawdzić wiarygodność telefonicznego przekazu i prawdziwość przekazanej „historii”.

Policjanci, w związku z nadchodzącymi świętami, przypomnieli seniorom o obowiązku noszenia elementów odblaskowych, zachęcając ich do noszenia kamizelek, opasek i zawieszek, które świecą w ciemności.
Dzielnicowi byli bardzo mile przyjęci przez dyrekcję i seniorów. Na zakończyli policjanci życzyli wszystkim dużo zdrowia i przede wszystkim bezpieczeństwa na co dzień.

Wpis opublikowano: 29.03.2018, 22:12, przez: Kacper Malarz; tekst i fotografia: KPP Otwock

Top