„Bezpieczny Świąteczny Weekend” od dzisiaj do 2 kwietnia

Od dzisiaj do 2 kwietnia, policjanci z wydziału ruchu drogowego otwockiej komendy będą prowadzić intensywne działania kontrolno-prewencyjne na drogach naszego powiatu. Świąteczne działania drogówki będą prowadzone pod kątem egzekwowania przestrzegania przepisów ruchu drogowego. Służbę będą pełnić policyjne załogi wyposażone w wideorejestratory, laserowe mierniki prędkości oraz testery Alco-blow i alkosensory. Policjanci apelują o wyjątkowy rozsądek i „włączenie myślenia” za kierownicą. Policjanci życzą wszystkim kierowcom, aby świąteczne podróże od początku do końca były spokojne i szczęśliwe. Podczas działań policjanci sprawdzą czy piesi respektują obowiązek noszenia odblasków.

Rozpoczyna się kolejny i do tego ważny świąteczny weekend, tym razem związany ze Świętami Wielkanocnymi. Startują również działania Policji w powiecie otwockim, które będą prowadzone od 30 marca do 2 kwietnia, a ich celem będzie czuwanie nad bezpieczeństwem wszystkich uczestników dróg i reakcja na każde zachowanie niezgodne z prawem, a szczególnie na te zachowania, którego mogą być niebezpieczne i stwarzać zagrożenia dla innych.

Policjanci będą kontrolować na posterunkach statycznych i prowadzić dokładny monitoring zachowań na drodze.
Pod szczególną policyjną kontrolą znajdą się piesi. Policjanci będą sprawdzać czy przestrzegają oni obowiązku noszenia odblasków, chodzą właściwą stroną drogi i czy nie przechodzą w miejscach niedozwolonych.
Policjanci będą mierzyć prędkość i kontrolować stan trzeźwości przy każdej kontroli drogowej. Mundurowi zwrócą też uwagę na to, jak przewożone są dzieci, czy mają zapięte pasy i czy korzystają z fotelików bezpieczeństwa.

Policjanci apelują do wszystkich uczestników ruchu drogowego, kierowców, motocyklistów, pieszych, aby w tych świątecznych dniach „włączyć myślenie” i przestrzegać przepisów.
Najważniejsza jest świadomość i zrozumienie tego, że bezpieczeństwo w dużej mierze zależy od samych uczestników ruchu drogowego, ich właściwego zachowania się i kultury jazdy oraz odpowiedniego poruszania się po drogach.

Święta to czas poświęcany dla bliskich i warto zadbać o to, aby spędzony w podróży czy na drodze upłynął tylko w bezpiecznych warunkach.

Policjanci z otwockiej komendy od początku tego tygodnia już przygotowywali się do świątecznych działań. Prezentują to zdjęcia i film dołączone do tego komunikatu.

Wpis opublikowano: 30.03.2018, 12:17, przez: Kacper Malarz; tekst: KPP Otwock