Wiedzą jak działa samorząd terytorialny!

29 maja w Powiatowym, Młodzieżowym Domu Kultury w Otwocku odbyła się 6. edycja Powiatowego Turnieju Wiedzy o Samorządzie Terytorialnym. Drużyna z Publicznej Szkoły Podstawowej im. Batalionu “Zośka” w Celestynowie, w składzie Jan Prasuła, Mateusz Gołąb, Łukasz Woźniak zajęła II miejsce.

Turniej rozpoczął się od testu wiedzy ogólnej składającego się z 10 pytań jednokrotnego wyboru. Kolejne rundy turniejowe podczas których młodzież miała możliwość skorzystania z „koła ratunkowego” obejmowały zakres samorządu gminnego, powiatowego oraz samorządu województwa. Drużyny mogły skorzystać z koła ratunkowego czyli podpowiedzi patrona szkoły w przypadku wątpliwości lub gdy po prostu nie znały odpowiedzi na wylosowane pytanie. Ostatnim zmaganiem, które postawiono przed drużynami było zadanie praktyczne polegające na przygotowaniu przykładowej kampanii wyborczej kandydata na wójta/burmistrza/prezydenta. Kampania miała składać się z: hasła wyborczego, 3 postulatów oraz publicznego wystąpienia kandydata wraz z jego sztabem wyborczym. Uczniowie bardzo wczuli się w swoje role i była to z pewnością najciekawsza część turnieju.

~Powiat Otwocki

Do tegorocznych zmagań konkursowych przystąpiły szkoły z Powiatu Otwockiego: Szkoła Podstawowa Nr 2 im. Ireny Sendlerowej w Otwocku, Szkoła Podstawowa Nr 3 im. Tomasza Morusa w Otwocku, Szkoła Podstawowa im. Armii Krajowej w Kołbieli, Szkoła Podstawowa im. Bolesława Prusa w Karczewie, Szkoła Podstawowa Nr 3 im. Łączniczek Armii Krajowej w Józefowie, Szkoła Podstawowa im. Cypriana Kamila Norwida w Zakręcie z Oddziałami Gimnazjalnymi, Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi im. Bohaterskich Lotników Polskich w Wiązownie, Publiczna Szkoła Podstawowa im. Batalionu Zośka w Celestynowie, Szkoła Podstawowa Nr 7 im. Batalionu Zośka z Oddziałami Integracyjnymi w Otwocku, Zespół Szkół w Sobieniach – Jeziorach Publiczna Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II, Szkoła Podstawowa Im. Wincentego Witosa w Gliniance.

WYNIKI TURNIEJU:
I miejsce: Szkoła Podstawowa im. Cypriana Kamila Norwida w Zakręcie z Oddziałami Gimnazjalnymi
Drużyna: Krzysztof Barcicki, Dominik Pawlak, Wiktor Wrotnik
II miejsce: Publiczna Szkoła Podstawowa im. Batalionu Zośka w Celestynowie
Drużyna: Jan Prasuła, Mateusz Gołąb, Łukasz Woźniak
III miejsce: Szkoła Podstawowa Nr 3 im. Tomasza Morusa w Otwocku
Drużyna: Natalia Sitnik, Julia Bakuła, Filip Marciniak

Wpis opublikowano: 03.06.2018, 20:48, przez: Kacper Malarz; fot. Powiat Otwocki