Od jutra autobusy do Otwocka z przystankami w Ostrowie i Ostrowiku?

Otrzymaliśmy odpowiedź od Wójta Gminy Celestynów na temat połączeń autobusowych Ostrowa, Ostrowika, Dyzina i Jatnego z Otwockiem oraz Celestynowem. Jest szansa, że już jutro autobusy UTJ Wołoszka zatrzymają się na przystankach w Ostrowie i Ostrowiku. Niestety z uwagi na nierentowność linii, Dyzin i Jatne pozostają bez połączeń autobusowych.

[…] robimy wszystko co w naszej mocy aby mieszkańcom Ostrowa, Ostrowika, Jatnego i Dyzina jak najszybciej zapewnić połączenie komunikacyjne na linii Kołbiel – Otwock po likwidacji PKS Mińsk Mazowiecki. Jesteśmy w stałym kontakcie z nowym Przewoźnikiem, Starostwem Otwockim Wydziałem Komunikacji, Wójtem Gminy Kołbiel, Generalną Dyrekcją Dróg Krajowych i Autostrad Oddział w Warszawie. Istnieje duża szansa, że już jutro przewoźnik będzie mógł się zatrzymywać na przystankach na drodze krajowej nr 17 w miejscowości Ostrów i Ostrowik. Sytuacja jest dynamiczna i zbliża się ku szczęśliwemu zakończeniu dla mieszkańców.

W kwestii zapewnienia połączeń komunikacyjnych z Celestynowem pragnę poinformować, że dwa miesiące temu prowadziliśmy rozmowy z przewoźnikiem, ale z uwagi na bardzo wysoki koszt biletu dla mieszkańców (linia nierentowna – znikoma ilość pasażerów) nie zdecydowaliśmy się na podjęcie współpracy.

Wobec takiej sytuacji podjęliśmy próbę częściowego rozwiązania tego problemu poprzez uruchomienie taksówki. Jest chętny przedsiębiorca do świadczenia takich usług. Rada Gminy na sesji w maju br. podjęła stosowne uchwały. Sprawa jest w toku.

Z wyrazami szacunku:
Witold Kwiatkowski
Wójt Gminy Celestynów