Przystanek ZKA w Świdrze 400m dalej od peronów – skandali na kolei ciąg dalszy

Koleje Mazowieckie w żaden sposób do tej pory nie poinformowały pasażerów o zmianie lokalizacji przystanku zastępczej komunikacji autobusowej przy przystanku kolejowym Świder. Prawdopodobnie przez mieszkańców tamtego rejonu autobusy zatrzymują się około pół kilometra od stacji, czyli dwa razy dalej od pierwotnej lokalizacji. Utrudnienia skomentował także Dariusz Grajda, dyrektor handlowy Kolei Mazowieckich.

Problem przesunięcia przystanku zastępczej komunikacji autobusowej szczegółowo opisuje Koleją przez Otwock:

Od autora:

Dzisiaj wieczorem wracając pociągiem z Otwocka w stronę Celestynowa w czasie oczekiwania na przyjazd ZKA ze Świdra usłyszałem komunikat nastawni w Otwocku z prośbą o zatrzymanie pociągu jadącego do Warszawy, by poczekał na przyjazd autobusów, ponieważ jedzie nimi drużyna konduktorska z Radomia.

Dariusz Grajda, dyrektor handlowy Kolei Mazowieckich tak komentuje utrudnienia:

Bardzo Państwa przepraszamy za występujące utrudnienia, choć, jako przewoźnik, nie odpowiadamy za działanie infrastruktury torowej, to jednak również ponosimy konsekwencje problemów komunikacyjnych. Wierzę, że zarządca infrastruktury PKP Polskie Linie Kolejowe stanie na wysokości zadania i wszelkie niedogodności, związane z dojazdem do pracy, domu, zostaną w najbliższym czasie zminimalizowane. Tak jak Państwo, oczekujemy na zakończenie modernizacji, bo jesteśmy przekonani, że po „nowych torach” będziemy jeździć szybciej i punktualniej. Modernizacja linii kolejowej nr 7 trwa. Proszę pamiętać, że na odcinku Lublin – Otwock zmodernizowanych zostanie 17 stacji, 355 km torów kolejowych i sieci trakcyjnej, a na 68 przejazdach kolejowo-drogowych zwiększy się poziom bezpieczeństwa. Zatem proszę Państwa o cierpliwość i wyrozumiałość. Zwracam się także do Pracodawców o zrozumienie dla ewentualnych spóźnień do pracy, to nie Państwa pracownicy ponoszą za nie odpowiedzialność.

Zachęcamy do przekazania cytowanej wypowiedzi swojemu pracodawcy.

Warto przeczytać:

Fot. ZKA w Celestynowie po zerwaniu sieci trakcyjnej przez pociąg Kolei Mazowieckich