Pierwszy tydzień września z (planowymi) opóźnieniami pociągów

W związku z wydłużeniem zamknięcia odcinka Pilawa-Garwolin przez PKP Polskie Linie Kolejowe, Koleje Mazowieckie zostały zmuszone do wydłużenia kursowania komunikacji autobusowej na danym odcinku. Ze względu na wprowadzenie nowego rozkładu jazdy uwzględniającego otwarcie tego szlaku, pociągi w kierunku Warszawy skomunikowane z autobusami z Dęblina będą kursować z opóźnieniami około 10 minut. 

Szanowni Podróżni,
zgodnie z informacją otrzymaną od Spółki PKP Polskie Linie Kolejowe, w dniu 02.09.2018 r. nie nastąpi otwarcie dla ruchu pociągów szlaku Pilawa – Garwolin.

Pociągi z Warszawy planowane od 02.09.2018 r. do Garwolina będą kończyły bieg na stacji Pilawa. Odcinek Pilawa – Dęblin będzie obsługiwany zastępczą komunikacją autobusową.

Z Dęblina kursy autobusów pierwotnie planowane do Garwolina zostaną wydłużone do Pilawy. Pociągi w kierunku Warszawy będą rozpoczynały bieg na stacji Pilawa.

Wszystkie pociągi z Pilawy w kierunku Warszawy będę kursowały z około 10-minutowym opóźnieniem.

~ Koleje Mazowieckie

Oświadczenie Zarządu Spółki „Koleje Mazowieckie – KM” sp. z o.o. dotyczące wydłużenia zamknięcia odcinka Pilawa – Garwolin, na linii nr R7 Warszawa – Dęblin, ze względu na prace modernizacyjne prowadzone przez zarządcę infrastruktury PKP PLK S.A. :

Szanowni Państwo,

otrzymaliśmy od zarządcy infrastruktury, PKP Polskich Linii Kolejowych, informację, że zaplanowane na 2 września br. otwarcie dla ruchu pociągów szlaku Pilawa – Garwolin nie nastąpi. W związku z tym pociągi Kolei Mazowieckich jadące z Warszawy, a planowane od drugiego września br. do Garwolina, nadal będą kończyć bieg na stacji Pilawa. Natomiast odcinek Pilawa – Dęblin wciąż będzie obsługiwany zastępczą komunikacją autobusową. Jednocześnie PKP PLK poinformowały, iż z uwagi na trwający druk i dystrybucję plakatowych rozkładów jazdy, nie ma możliwości wprowadzenia zmian w ramach korekty zastępczego rozkładu jazdy. Z tego względu wdrożenie komunikacji zastępczej będzie się odbywać w trybie awaryjnym.

Zarządca infrastruktury poinformował, że wydłużenie zamknięcia będzie trwało do 7 września br. Za wszystkie niedogodności spowodowane powyższym serdecznie Państwa przepraszamy, i liczymy, że kolejny termin przedstawiony przez PKP PLK, zostanie dotrzymany.

Szanowni Państwo,

dla nas jako przewoźnika oraz dla Państwa, naszych podróżnych, oznacza to, że w okresie od drugiego do siódmego września br., pociągi z tego kierunku do Warszawy codziennie będą kursowały z kilkunastominutowym opóźnieniem. Wymiana podróżnych będzie odbywała się na stacji Pilawa, a nie tak jak zostało to założone w rozkładzie jazdy, w Garwolinie. Z kierunku Dęblina kursy autobusów (pierwotnie planowane do Garwolina) zostaną wydłużone do Pilawy, co spowoduje opóźnienia pociągów. Autobus nie pokona bowiem odcinka Garwolin – Pilawa w takim czasie, w jakim pokonuje go pociąg. Dodatkowo należy wziąć pod uwagę czas potrzebny na przejście z autobusu do pociągu w Pilawie. Opóźnienia te będą miały charakter ciągły, a ze względu na jednotorowy odcinek, mogą powstawać dodatkowe opóźnienia w miejscach wymijania się pociągów.

~Koleje Mazowieckie