Plebiscyt na wójta; kandydaci do Rady Gminy Celestynów w Wyborach Samorządowych 2018

Po raz pierwszy w historii Gminy Celestynów mamy tylko jednego kandydata na wójta. W tym roku nie będziemy głosować na konkretnych kandydatów, lecz podobnie jak w plebiscycie – na tak lub nie za obecnym wójtem Witoldem Kwiatkowskim. Inaczej wygląda sytuacja wśród kandydatów do Rady Gminy Celestynów, gdzie w prawie każdym okręgu jest po 2ch kandydatów. Kto kandyduje z danych okręgów wyborczych i do jakiego komitetu należy?

Gminna Komisja Wyborcza w Celestynowie informuje:

  • W wyborach Wójta Gminy Celestynów zaplanowanych na dzień 21 października 2018 r. jako kandydat na Wójta Gminy Celestynów został zarejestrowany tylko Kwiatkowski Witold zgłoszony przez KWW Idziemy Razem.
  • Wybory zostaną przeprowadzone, a kandydat zostanie wybrany, jeżeli w głosowaniu otrzyma więcej niż połowę ważnie oddanych głosów. W przypadku, gdy kandydat nie otrzyma więcej niż połowę ważnych oddanych głosów, wyboru wójta dokona Rada Gminy Celestynów.
Kandydaci do Rady Gminy Celestynów:
  • Okręg wyborczy nr 1: Pogorzel
    • Komitet Wyborczy Prawo i Sprawiedliwość: Olszewska Marta Karolina
    • Komitet Wyborczy Wyborców Idziemy Razem: Jagiełło Wiesław
  • Okręg wyborczy nr 2: Glina
    • Komitet Wyborczy Prawo i Sprawiedliwość: Laskus Grzegorz
    • Komitet Wyborczy Wyborców Idziemy Razem: Wicik Robert Michał
  • Okręg wyborczy nr 3: Dąbrówka
    • Komitet Wyborczy Prawo i Sprawiedliwość: Poplewski Jacek Grzegorz
    • Komitet Wyborczy Wyborców Idziemy Razem: Piasecki Wiktor Stanisław
  • Okręg wyborczy nr 4: Stara Wieś
    • Komitet Wyborczy Prawo i Sprawiedliwość: Ruśkowski Marek Piotr
    • Komitet Wyborczy Wyborców Idziemy Razem: Gąsiorowski Stanisław
  • Okręg wyborczy nr 5: Dyzin, Jatne
    • Komitet Wyborczy Prawo i Sprawiedliwość: Konefał Zbigniew
    • Komitet Wyborczy Wyborców Idziemy Razem: Górska Monika
  • Okręg wyborczy nr 6: Ostrów, Ostrowik
    • Komitet Wyborczy Prawo i Sprawiedliwość: Sobota Marcin Łukasz
    • Komitet Wyborczy Wyborców Idziemy Razem: Felczyk Paweł
  • Okręg wyborczy nr 7: Celestynów
    Chopina, Inżynierska, Jankowskiego, Kupiecka, Otwocka, Plantowa, Rękasa, Świętego Kazimierza, Żabia
    • Komitet Wyborczy Prawo i Sprawiedliwość: Jaworski Artur Tadeusz
    • Komitet Wyborczy Wyborców Idziemy Razem: Sabała Urszula Jadwiga
  • Okręg wyborczy nr 8: Celestynów
    Broniewskiego, Henryka Sienkiewicza, Kolejowa, Kościuszki, Poniatowskiego, Rejtana, Reymonta, Stefana Żeromskiego, Wojska Polskiego

    • Komitet Wyborczy Prawo i Sprawiedliwość: Stelmach Piotr
    • Komitet Wyborczy Wyborców Idziemy Razem: Ziętala Romuald Tomasz
  • Okręg wyborczy nr 9: Celestynów
    Bagno, Dębowa, Grzybowa, Kwiatowa, Ludowa, Mokra, Obrońców Pokoju, Sporna, Trytonów, Wschodnia, Zakręt, Żurawia

    • Komitet Wyborczy Prawo i Sprawiedliwość: Klejn Malwina
    • Komitet Wyborczy Wyborców Idziemy Razem: Nowak Dorota Marianna
  • Okręg wyborczy nr 10: Celestynów, Lasek
    Krótka, Laskowska, Majora Henryka Sucharskiego, Plac Kardynała Stefana Wyszyńskiego, Podgórna, Podleśna, Prosta, Prusa, Radzińska, Różana, Szkolna, Wesoła, Widok, Zacisze, Zielona, Zwycięzców

    • Komitet Wyborczy Prawo i Sprawiedliwość: Bober Michał
    • Komitet Wyborczy Wyborców Idziemy Razem: Floriańczyk Paweł
  • Okręg wyborczy nr 11: Celestynów
    Brzozowa, Czesława Skupiewskiego, Klonowa, Lipowa, Miodowa, Narutowicza, Osiecka, Wąska, Wincentego Witosa

    • Komitet Wyborczy Wyborców Inicjatywa dla Celestynowa: Krysztofik Damian
      • Ze względu na zgłoszenie tylko jednego kandydata zgodnie z art. 380 kodeksu wyborczego w okręgu wyborczym głosowania w wyborach do Rady Gminy Celestynów nie przeprowadza się, a za wybranego na radnego uznaje się jedynego zarejstrowanego kandydata, tj. Krysztofik Damian z KWW Inicjatywa dla Celestynowa
  • Okręg wyborczy nr 12: Celestynów
    Grabowa, Leśna, Orzeszkowej, Partyzantów, Regucka, Wiosenna, Wrzosowa

    • Komitet Wyborczy Wyborców KUKIZ’15: Kiliszek Michał
    • Komitet Wyborczy Prawo i Sprawiedliwość: Owsiński Waldemar Józef
    • Komitet Wyborczy Wyborców Idziemy Razem: Lewandowski Łukasz
  • Okręg wyborczy nr 13: Regut, Tabor
    • Komitet Wyborczy Prawo i Sprawiedliwość: Egert Krzysztof
    • Komitet Wyborczy Wyborców Idziemy Razem: Pawlak Stanisław
  • Okręg wyborczy nr 14: Podbiel, Ponurzyca
    • Komitet Wyborczy Prawo i Sprawiedliwość: Rosłoniec Wiesław
    • Komitet Wyborczy Wyborców Idziemy Razem: Wawer Marcin
  • Okręg wyborczy nr 15: Zabieżki
    • Komitet Wyborczy Prawo i Sprawiedliwość: Garliński Witold Krzysztof
    • Komitet Wyborczy Wyborców Idziemy Razem: Wojtaś Agnieszka Ilona

Informacje na podstawie serwisu Wybory Samorządowe 2018 PKW oraz informacji publikowanych przez Gminną Komisję Wyborczą.

Top