Obchody 100-lecia Odzyskania Niepodległości w Celestynowie – część 1

11 listopada w całej Polsce obchodziliśmy 100-lecie Odzyskania Niepodległości przez nasz kraj. W Celestynowie obchody zaczęły się już dzień wcześniej od gry miejskiej organizowanej przez ZHP Celestynów. W dniu jubileuszu odbyły się uroczystości patriotyczne – zaczęło się od koncertu, odbyła się Msza Święta, złożono kwiaty pod pomnikiem X-lecia Niepodległości, odsłonięto tablicę upamiętniającą tegoroczną rocznicę oraz rozegrano Niepodległościowy Turniej Siatkówki.

Uroczystości rozpoczęły się już 10 listopada od gry miejskiej organizowanej przez harcerzy. 11 listopada przed południem odbył się koncert patriotyczny w wykonaniu Magdaleny Kotarskiej i Stanisława Łopuszyńskiego, po którym miała miejsce Uroczysta Msza Święta. Tuż po niej złożono kwiaty pod pomnikiem X-lecia Niepodległości. Następnie mieszkańcy tłumnie przeszli pod Urząd Gminy, gdzie honorowi obywatele Gminy Celestynów razem z Wójtem Witoldem Kwiatkowskim odsłonili tablicę upamiętniającą tegoroczny jubileusz. Chwilę później uroczystości przeniosły się na Halę Widowiskowo-Sportową, gdzie rozdano nagrody za udział w konkurach i akcjach organizowanych z racji 100 lecia. Świętowanie trwało dalej na sportowo. Odbył się Niepodległościowy Turniej Siatkówki z udziałem samorządowców.

Adam Malarz

Nazywam się Adam Malarz i mieszkam w Celestynowie od wielu lat. Prowadziłem pierwszy niezależny portal gminy Celestynów: "GCO" (Gmina Celestynów Online), wydawałem gazetę "Mi Celestyn" poświęconą gminie ale propagującą również oprogramowanie Open Source, wyprodukowałem dziesiątki tematycznych podcastów gminnych "Celestynowski Podkasaniec", później prowadziłem stronę "Czasoprzestrzeń Elokwencji Paraintelektualnej" z podcastami natury osobistej. W TVC zajmuję się obsługą kamer, montażem, a także pilotażem drona - posiadam stosowne kwalifikacje (ŚK)