[ZAKOŃCZONE] Opóźnienia pociągów wywołane blokadą torów przez podwykonawców Astaldi

W związku z protestami społecznymi i zablokowaniem torów kolejowych w godzinach porannych wstrzymany został ruch pociągów na odcinku Grodzisk Mazowiecki – Pruszków. Od godz. 11:10 do odwołania wprowadzono honorowanie biletów KM we wszystkich środkach transportu ZTM Warszawa (pociągach SKM Warszawa, tramwajach, autobusach i pociągach metra) na obszarze I i II strefy biletowej.

Czarny scenariusz dotyczący podwykonawców koncernu Astaldi sprawdził się. Podwykonawcy, którzy nie otrzymali wszystkich pieniędzy za prace wykonane na zlecenie włoskiego giganta zablokowali dziś Centralną Magistralę Kolejową. Formalnie blokada dotyczy jednego z dojazdów do Magistrali, ale protest skutecznie zablokował na niej ruch. To jedna z najważniejszych tras kolejowych w kraju. Jej blokada uniemożliwia to ruch w kierunku dużych miast: Łodzi, Katowic i Krakowa. Zostały zablokowane cztery tory – dwa podmiejskie i dwa dalekobieżne na jednej najważniejszych z linii kolejowych. W pierwszym z przypadków uniemożliwia to połączenie Warszawy z Grodziskiem, Żyrardowem i Skierniewicami. W przypadku połączeń dalekobieżnych problemy dotyczą połączeń z Krakowem, Łodzią, Częstochową, Wrocławiem. Połączenia do Katowic oraz dalej, do Pragi czy Wiednia również są zablokowane. ~ Gazeta.pl

O godz. 14:00 zakończył się protest społeczny i blokada przejazdu kolejowego w pobliżu przystanku Parzniew. Przywracana jest rozkładowa organizacja ruchu pociagów. Skutki ponad 200 minutowej przerwy w ruchu w postaci odwołań części kursów oraz opóźnienia sięgające 120 minut mogą występować do około godz. 20:00.

Wprowadzone od godz. 11:10 honorowanie biletów KM we wszystkich środkach transportu ZTM Warszawa (pociągach SKM Warszawa, tramwajach, autobusach i pociągach metra) na obszarze I i II strefy biletowej obowiązuje do końca doby dnia 6 grudnia 2018.