Zmiana rozkładu jazdy pociągów od 12 stycznia 2018

Od 16 grudnia 2018 zaczną obowiązywać dodatkowe zmiany w rozkładzie jazdy pociągów Kolei Mazowieckich. Część z nich jest realizacją postulatów podróżnych, część została podyktowana modernizacją infrastruktury.

W związku z pracami polegającymi na włączeniu do ruchu zmodernizowanej części stacji Otwock w dniach 12-14 stycznia 2019, nastąpią duże utrudnienia w ruchu pociągów KM:

  • pociągi KM do i z Otwocka zostaną odwołane;
  • pociągi do/z Pilawa i Dęblina będą miały wydłużone postoje w stacji Warszawa Falenica, Otwock oraz Celestynów.

Od 15 stycznia 2019 r., w związku z przeniesieniem ruchu na zmodernizowaną część stacji w Otwocku, pociągi nadal będą miały wydłużone postoje w Celestynowie i Otwocku. Zmianie ulegną godziny kursowania pociągów.

W związku z prowadzonym przez zarządcę infrastruktury „PKP Polskie Linie Kolejowe” S.A. remontem przejazdu drogowego w Michalinie, w dniach 15 i 16 grudnia 2018 r. nastąpi zamknięcie całodobowe jednotorowe szlaku Warszawa Falenica – Otwock.

Część pociągów Kolei Mazowieckich pojedzie w zmienionych godzinach, a część pociągów Szybkiej Kolej Miejskiej kursować będzie w skróconej relacji do przystanku osobowego Warszawa Falenica lub Warszawa Gocławek. W relacji Otwock – Warszawa Falenica – Otwock zostanie uruchomiona zastępcza komunikacja autobusowa linii ZS7, wydłużona w wybranych godzinach do przystanku osobowego Warszawa Olszynka Grochowska.

W związku z powyższym, w dniach 15 i 16 grudnia 2018 r. w relacji Otwock – Warszawa Zachodnia – Otwock będzie obowiązywać wzajemne honorowanie biletów KM i ZTM wg poniższych zasad:

  • bilety ZTM (wszystkich rodzajów) honorowane będą w pociągach KM;
  • wszystkie bilety ważne na przejazdy pociągami KM: sieciowe, odcinkowe i jednorazowe (wydane do lub z odpowiedniej stacji) będą honorowane w pociągach SKM oraz w zastępczej komunikacji autobusowej linii ZS7 na całej trasie.

~ rzecznik prasowy Kolei Mazowieckich