Apel Schroniska w Celestynowie

Nie zabijajcie nam psów! Przez Państwa organizowana impreza może przyczyniać się do strachu, cierpienia a nawet śmierci naszych podopiecznych. – apeluje Schronisko w Celestynowie.

W związku z otrzymaną informacją, iż w dniu 01.01.2019r. został zaplanowany kolejny raz przed Urzędem Gminy Celestynów pokaz fajerwerków, uprzejmie informuję, iż wskazana impreza noworoczna może posiadać zdecydowanie negatywne oddziaływanie na zgromadzone w Schronisku Celestynów zwierzęta.

Odległość w linii prostej pomiędzy Urzędem Gminy, a Schroniskiem Celestynów wynosi niecałe 1,5 km, a więc zarówno blask ogni sztucznych, jak i huk petard może spowodować drastyczne objawy paniki u naszych zwierząt jak to miało miejsce w poprzednich latach.

Pragnę nadmienić, że już w 2017 roku podczas pokazu ogni sztucznych w dniu 1 stycznia w Celestynowie umarł w naszym Schronisku pies na atak serca. Znaczna cześć dużych i średnich miast, oraz gmin w Polsce odstąpiła już w tym roku od pokazu ogni sztucznych motywując tę decyzje dobrem zwierząt. Nasza zabawa nie może równać się z cierpieniu i śmierci niewinnych bezdomnych zwierząt.

Należy pamiętać, że określony artykuł w ustawie o ochronie zwierząt uznaje za znęcanie nad zwierzętami, ich złośliwe straszenie i drażnienie.

Celestynów ze względu na obecność i funkcjonowanie tak dużego Schroniska dla bezdomnych zwierząt jest miejscem, które winno znajdować się pod szczególna troska włodarzy Gminy. W tym roku obchodzimy 60 lat istnienia naszego schroniska niech nie będzie to rok splamiony śmiercią niewinnych już i tak skrzywdzonych przez los bezdomnych zwierząt. Dlatego zwracam się do Panów z apelem o odstąpienie od organizacji pokazu fajerwerków i zastąpienie tego widowiska pokazem laserowym. Łukasz Balcer Dyrektor Schroniska w Celestynowie

Przyłącz się do Apelu i wyślij e-maila popierający odstąpienie od organizacji pokazu fajerwerków e-mail: ug@celestynow.pl

Fotografia poglądowa.

35 Replies to “Apel Schroniska w Celestynowie”

 1. Od tylu lat były organizowane fajerwerki i nikomu to nie przeszkadzało. Warszawa zorganizowała w tym roku stype nie Nowy Rok,
  I wszyscy podłapali ten sztuczny trend. Pieski ważniejsze od ludzi. Brawo WY!

 2. Jakby nikt w Urzędzie Gminy nie zauważył to teraz tylko buraki walą sztucznymi ogniami, bo to już niemodne. Teraz urządza się pokazy laserowe – dziwne że nikt w UG nie zauważył.

 3. Popieram! Psy słyszą i odczuwają o wiele bardziej niż człowiek! Dajmy im spokój, nie ryzykujmy tragedią.
  Dla naszych czworonożnych przyjaciół warto zamiast kupić fajerwerki to przeznaczyć pieniądze na schronisko bądź karmę 🙂

 4. Popieram apel.W sylwestrową noc lasery,a przede wszystkim zakaz sprzedaży osobom prywatnym fajerwerków i super bomb!!!Dla zwierząt to koszmar trwający przed i po sylwestrze o każdej porze dnia.Mojego psa przygarniętego ze schroniska,po przejściach paraliżuje strach do tego stopnia,że nie załatwia potrzeb fizjologicznych i nie może jeść.Cały trud włożony,aby zwierzątko było szczęśliwe przekreśla na długi czas wystrzelona w pobliżu domu petarda ,a co gorsze super bomba,nie wspomnę o nocy sylwestrowej.

 5. PopIran ale – ludzie w Celestynieie możecie bawić się doskonale bez huku petard i sztucznych ogni . Zwierzęta to nasi bracia mniejsi -mam nadzieje że to rozumiecie i czujecie

 6. Popieram zakaz pokazów fajerwerkowych.Kto jak nie my mamy zapewnić spokój i bezpieczeństwo skrzywdzonym zwierzętom.Zamaist na fajerwerki miasto niech pieniądze przeznaczyć na pomoc zwierzakom.

 7. Po jednej stronie cierpienie i strach zwierząt, po drugiej wątpliwe chwile radości oglądających. Igrzyska dla ludu. Tylko konserwatywny zaścianek nie liczy się z przyrodą.

 8. Fajerwerki są niemodne
  Czas pomyśleć nad inną formą powitania Nowego Roku
  Ps. Robienie hałasu tak blisko schroniska uważam za mocno nieodpowiedzialne

 9. Popieram w 100% zaprzestanie pokazów fajerwerków.Drogie władze zacznijmy myśleć o innych nie tylko o sobie o własnych przyjemnościach nikt nie lubi strachu.Czas zacząć myśleć.

 10. Z zawodu jestem nauczycielem…. Z przerażeniem odbieram Państwa decyzję na temat AKCJI FAJERWERKOWEJ… Mądrzy ludzie sprawujący władze powinni być dalecy od organizowania tego typu imprez. Jak można tym biednym stworzeniom w SCHRONISKU w CELESTYNOWIE organizować tego typu „przyjemności”…. Mam nadzieję, że ktoś rozsądny nie dopuści do tej pseudozabawy…Dajmy właściwy przykład młodemu pokoleniu.Dziękuję i pozdrawiam.

 11. Popieram w 100%. Dla nas to chwila zabawy , a dla zwierzat godziny starchu i często trwały uraz psychiczny. Urzad powinien pojsc za nowymi trendami i zorganizowac pokaz laserowy, takie świetlne eventy sa widowiskowe w polaczeniu z dzwiękiem i mappingiem, a przy tym nikomu nie szkodza.

  1. Zdecydowanie popieram apel dyrekcji tego schroniska. Czy aby akurat wlodarzom tej gminy nie skruszyly sie sreca na tyle zeby wlasnie pojsc w slady innych miast i miasteczek ktorzy wlasnie otwarli swoje serca dla tych biednych zwierzat. Jeszcze nie jest za pozno na podjecie dobrej decyzji przeciez tak niewiele trzeba a bawic mozna sie rowniez cudownie bez cierpienia innych. Zatem prosze otworzcie swoje serca dla innych.

 12. Fajerwerki to tania rozrywka za niezłą kasę. W dodatku odbija się na zwierzętach’ nie tylko psach… Dziwi mnie, że w ‚Xxl wieku w Celestynowie pod Warszawą nie potrafią tego zrozumieć.

 13. Skoro duze miasta rezygnuja z pokazow sztucznych ogni ze wzgledu na zwierzeta bo wiadomo jak reaguja na halas i blyski to moze Celestynow tez zrezygnuje i zorganizuje pokaz bez halasu i blyskow. Bedzie bardziej ekologicznie a miasto oszczedzi na sprzataniu po fajerwerkach .

 14. Popieram w 100 % odstąpienie od organizacji w tym roku pokazu fajerwerków, ponieważ dla ludzi jest to i tak widok tylko na chwilę, który widzimy co rok i wkółko to samo więc dla dobra naszych młodszych braci było ty to coś wspaniałego tym bardziej że oni płacą tym zdrowiem i życiem… Zrupmy w tym roku coś dobrego dla nich zadbajmy o nich razem damy radę i proszę o wysyłanie e-mail;)

Comments are closed.

Top