Apel Gminy Celestynów dot. formy witania Nowego Roku

Jak co roku, tradycyjnie, powitaliśmy Nowy 2019 Rok na placu przed Urzędem Gminy. Towarzyszyły nam, jak w ubiegłych latach dobra muzyka, piękne fajerwerki oraz gorąca kawa i herbata. Przez ostatnie 3 lata taka formuła była dla Państwa akceptowalna i wystarczająca, i jak co roku licznie byliśmy razem w ten pierwszy noworoczny wieczór. Całymi rodzinami, z dziećmi uczestniczyliście Państwo w tym wydarzeniu.

Jednak post factum podnoszą się niezwykle emocjonalne, kontrowersyjne głosy dotyczące samej formuły powitania nowego roku, w szczególności pokazu sztucznych ogni w kontekście ich wpływu na zwierzęta. W większości głosy te nie należą do mieszkańców naszej gminy. Komentujący chcą wywrzeć na nas presję i decydować za mieszkańców Gminy Celestynów w jaki sposób mają świętować 1 stycznia. Zaskakujące, że te głosy pojawiły się dopiero na kilka dni przed tradycyjnymi już w naszej gminie, corocznymi fajerwerkami.

Niemniej teraz zapraszamy Państwa do dyskusji nad formułą wspólnego witania nowego roku. Czekamy na Państwa pomysły, nowe idee, sugestie. A może uznają Państwo, że dotychczasowa forma witania nowego roku jest satysfakcjonująca i nie trzeba nic zmieniać, a jedynie ją uatrakcyjnić.
Jednocześnie kierujemy apel zarówno do indywidualnych, jak i zistytucjonalizowanych właścicieli zwierząt o podzielenie się na forum uwagami, spostrzeżeniami oraz konkretnymi pomysłami, w jaki sposób zatroszczyli się o swoich podopiecznych, wiedząc, że 31 grudnia i 1 stycznia odbywać się będą huczne imprezy witania Nowego Roku.

Jest to dobry czas na podjęcie merytorycznej dyskusji. Mamy około 360 dni nowego 2019 roku, aby wspólnie wypracować ewentualną nową regułę. Bardzo prosimy przy tym o zachowanie wzajemnego szacunku i kultury języka. Za co z góry dziękujemy.