Marihuana i amfetamina w posiadaniu 27-latka z Celestynowa

W wyniku kontroli stołecznych wywiadowców, którzy patrolowali Karczew, odnaleziono i zabezpieczono 14 gramów amfetaminy i 1 gram marihuany. W policyjnym zainteresowaniu znalazł się osobowy ford, którym jechało dwóch mężczyzn i dwie kobiety. Wywiadowcy prowadzili działania ukierunkowane na ujawnianie narkotyków i wytypowali auto, podejrzewając, że jadący nim mogą ukrywać przy sobie zabronione przez prawo środki odurzające i substancje psychoaktywne. Zarzut karny posiadania narkotyków, wbrew przepisom ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii, usłyszał 27-letni mieszkaniec Celestynowa. Podejrzany dobrowolnie poddał się karze.

Policjanci z wydziału wywiadowczo-patrolowego Komendy Stołecznej Policji wspomagali prewencjuszy w Karczewie, pełniąc wspólnie z nimi służbę patrolową. Nieumundurowani policjanci zwracali uwagę na wszelkie podejrzane zachowania oraz sytuacje, które wymagałyby podjęcia interwencji i przeprowadzenia kontroli.

Na ulicy Mickiewicza w Karczewie wywiadowcy skontrolowali osobowego forda. Uwagę policjantów przykuło podejrzane zachowanie kierowcy. W samochodzie jechało wspólnie z nim troje pasażerów, dwie kobiety i mężczyzna.
Wywiadowcy dokładnie sprawdzili 27-letniego kierowcę – mieszkańca Celestynowa oraz podróżujących wspólnie z nim – jego znajomych. Przy kierowcy, w odzieży, odnaleziono i zabezpieczono 16 foliowych torebek z białym proszkiem. W bagażniku odnaleziono torebkę z zielonym suszem.

Kolejne czynności wywiadowcy przeprowadzili przy użyciu narkotestera, który potwierdził, że zabezpieczony proszek i susz to amfetamina i marihuana.

Narkotyki zabezpieczono do sprawy, a cała czwórkę zatrzymano do wyjaśnienia. Ostatecznie zarzut karny posiadania narkotyków usłyszał wspomniany 27-latek.

Podejrzany przyznał się i dobrowolnie poddał się karze.

Fot. i tekst – KPP Otwock

Top