Pociągami będziemy jeździć jeszcze dłużej – aż do majówki!

Jak informują twórcy Koleją przez Otwock, w związku z opóźnieniami w realizacji modernizacji linii kolejowej nr 7 na odcinku Garwolin-Dęblin oraz Dęblin-Lublin, zaplanowane na marzec zamknięcie dla ruchu pociągów osobowych szlaku Otwock-Celestynów-Pilawa zostało po raz kolejny przesunięte. Przewidywany termin zamknięcia oraz uruchomienia zastępczej komunikacji autobusowej na dzień dzisiejszy to 6 maja 2019.

Zamknięcie szlaku Otwock-Celestynów-Pilawa jest uzależnione od otwarcia dla ruchu pociągów osobowych szlaku Garwolin-Dęblin, m. in. przez ograniczenie kosztów prowadzenia zastępczej komunikacji autobusowej przez przewoźników.


W październiku 2018 informowaliśmy o opóźnieniach i przesunięciu terminu realizacji inwestycji:

Na taką informację czekało setki pasażerów korzystających na co dzień z połączeń kolejowych na linii kolejowej nr 7. Zarządca infrastruktury ustalił z Wykonawcą prac, że zamknięcie odcinka Otwock – Celestynów – Pilawa, czyli naszego “Jednotoru” można ograniczyć do 9 miesięcy, licząc od marca. Przez okres zimowy ruch pociągów na tym odcinku będzie utrzymany.

Prace nad budową drugiego toru wraz z niezbędną infrastrukturą będą kontynuowane w miejscach, gdzie nie będzie przeszkód przy utrzymaniu ruchu pociągów. Autobusy zastąpią pociągi według planów 9 marca 2019 do grudnia 2019 roku.

Informacje od Koleją przez Otwock potwierdza wiadomość z biura prasowego PKP PLK:

Szanowny Panie Redaktorze, całkowite zamknięcie odcinka Otwock – Pilawa nastąpi po uruchomieniu odcinka Pilawa – Dęblin. Zgodnie z obecnym harmonogramem zamknięcie odcinka Otwock – Pilawa zaplanowano od marca 2019 r.