Rząd pracuje nad ustawą o transporcie publicznym

Minister infrastruktury, Andrzej Adamczyk zapewnił, że projekt ustawy o transporcie publicznym jest „praktycznie gotowy”. Jak podkreślił podczas briefingu w Krakowie, nowy projekt PiS to „nie jest kwestia PKS-ów”, ale stworzenia warunków do tego, „aby nikt z Polaków mieszkających nawet w bardzo małej miejscowości nie czuł się wykluczony komunikacyjnie”.

Na ten moment nie będą podawane publiczne szczegóły programu. Na razie zapozna się z nimi na posiedzeniu rząd. Projekt realizowany będzie w ramach nowelizacji ustawy o publicznym transporcie zbiorowym.

Przywrócenie zredukowanych połączeń autobusowych jest jednym z pięciu sztandarowych projektów PiS przedstawionych podczas sobotniej konwencji partii. Prezes PiS Jarosław Kaczyński zadeklarował przywrócenie zredukowanych połączeń autobusowych, aby podwoić liczbę przejechanych kilometrów do jednego miliarda z pół miliarda obecnie.

W Gminie Celestynów większość miejscowości (Celestynów, Dąbrówka, Glina, Pogorzel i Stara Wieś) jest doskonale skomunikowana ze stolicą gminy oraz powiatu zarówno poprzez połączenia autobusowe przewoźników prywatnych jak i połączenia kolejowe. Nieco gorzej jest w miejscowościach Ostrów i Ostrowik, skąd połączeń autobusowych jest znacznie mniej, a aby dojechać do stolicy gminy trzeba się przesiadać. Problem wykluczenia komunikacyjnego dotyczy przede wszystkim miejscowości: Dyzin, Jatne, Podbiel, Ponurzyca, Regut, Tabor i Zabieżki, dokąd aktualnie nie ma wystarczającej ilości regularnych połączeń autobusowych (nie biorąc pod uwagę połączeń szkolnych).

Na podstawie niezalezna.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Top