Petycja do Rady Powiatu Otwockiego w/s tunelu w Celestynowie

W piątek 1 marca 2019 podczas spotkania sołeckiego w Celestynowie zaprezentowano petycję mieszkańców i samorządowców Gminy Celestynów do Rady Powiatu Otwockiego w sprawie budowy tunelu pod linią kolejową w Celestynowie. Część mieszkańców obecna na zebraniu już podpisała petycję. Zachęcamy do zapoznania się z jej treścią oraz poparcia.

Podpisy będą zbierane do 11 marca br. Petycję można podpisać w Urzędzie Gminy w Celestynowie (w Biurze Obsługi Mieszkańca). Podpisy wśród mieszkańców będą również zbierali Radni Gminy Celestynów.

Treść petycji [TUTAJ]


2 myśli na temat “Petycja do Rady Powiatu Otwockiego w/s tunelu w Celestynowie

 • 11 marca 2019, 20:29 o 20:29
  Permalink

  Tunel w tym miejscu okaże się wielkim problemem dla gminy. Jest to teren bardzo podmokły. Pkp zbuduje tunel, za nasze pieniądze, ale gmina musi na własny koszt prowadzić odwodnienie tego obiektu. W tym terenie jedyne rozwiązanie to ciągłe stosowanie pomp do odsysania wody. Pkp z podziemnego przejścia odprowadzać wodę ma w kierunku przejazdu na Jankowskiego. Czyli gmina z tunelu ma do odprowadzenia wodę z tunelu oraz tą z przejścia podziemnego. Koszty, koszty i jeszcze raz koszty. A w razie dłuższej awarii urządzeń lub brak energii elektrycznej brak przejazdu.

  • 31 marca 2019, 22:10 o 22:10
   Permalink

   Szanowny Panie,
   Metoda budowy wiaduktu kolejowego oraz szczegóły dot. jego powstania została szczegółowo omówiona w czasie Sesji Rady Powiatu Otwockiego. Zachęcamy do zapoznania się z zapisem obrad w BiP.

Komentarze są wyłączone.