Celestynów jakiego nie znacie

Celestynów – Zielony Zakątek koło Warszawy, tak od lat reklamowane jest nasze miasteczko. Czasami spojrzenie z innej perspektywy pozwala zobaczyć coś, czego nie dostrzegamy na co dzień. Zobaczcie, w jakim pięknym miejscu mieszkamy.

Zdjęcia zostały wykonane podczas lotów rekreacyjnych. Więcej bajecznych ujęć naszej Małej Ojczyzny pokażemy już niebawem. Zachęcamy do obserwowania naszego profilu i samodzielnego eksplorowania regionu.

4 Replies to “Celestynów jakiego nie znacie”

  1. Tunel jest najlepszym rozwiązaniem, o wiele lepszym niż wiadukt – właśnie ze względu na środowisko, w tym na ciszę (jeśli pominiemy estetykę, bo wiadukt górujący nad okolicą, dodatkowo z ewentualnymi ekranami, to byłby koszmar).

    1. Tunel w tym miejscu okaże się wielkim problemem dla gminy. Jest to teren bardzo podmokły. Pkp zbuduje tunel, za nasze pieniądze, ale gmina musi na własny koszt prowadzić odwodnienie tego obiektu. W tym terenie jedyne rozwiązanie to ciągłe stosowanie pomp do odsysania wody. Pkp z podziemnego przejścia odprowadzać wodę ma w kierunku przejazdu na Jankowskiego. Czyli gmina z tunelu ma do odprowadzenia wodę z tunelu oraz tą z przejścia podziemnego. Koszty, koszty i jeszcze raz koszty. A w razie dłuższej awarii urządzeń lub brak energii elektrycznej brak przejazdu.

  2. Podejrzewam, że pan wójt gminy Celestynów podejmie decyzję, która będzie w zgodzie z zasadami ochrony środowiska i oczekiwaniami mieszkańców. Duże inwestycje powinien poprzedzić dialog ze społeczeństwem. Moim skromnym zdaniem tunel byłby rozwiązaniem problemów z komunikacją i wpłynął na poprawę bezpieczeństwa.

  3. Chyba się marketing zmieni skoro Wójt lekką ręką chce wyciąć kilkaset drzew dla budowy tunelu, w samym środku wsi, dodatkowo w miejscu wpisanym na listę ochrony przyrody….

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Top