Urząd Gminy Celestynów przypisuje sobie zasługi TVC

Gmina Celestynów przypisuje sobie wiele zasług. Jedną z nich jest powrót tematu budowy bezkolizyjnej przeprawy przez tory kolejowe w Celestynowie. W każdej publikacji urzędu podkreślane jest, że wszystko dzięki działaniom urzędu. Czy tak jest naprawdę?

Temat budowy bezkolizyjnej przeprawy w Celestynowie powrócił dzięki naszym działaniom w 2015 roku, a dokładniej znalezienia luki przez twórcę TVC, Kacpra Malarza w dokumentacji środowiskowej. Uznaliśmy wówczas, że to dobry moment do działania – zebraliśmy ponad 500 podpisów i wraz z petycją przekazaliśmy sprawę do władz Gminy. Nowy Wójt nie mógł już zignorować tego działania i jeszcze w tym samym roku podjęto rozmowy władz gminy ze spółką PKP. Ostatecznie w 2017 roku został podpisany list intencyjny w sprawie budowy wiaduktu. Dopiero w tym momencie pałeczkę do działań przejął Urząd Gminy.

Przypomnijmy jak wyglądała sprawa do 2015 roku:

Pod koniec 2013 roku opublikowano projekt dotyczący modernizacji linii kolejowej nr 7 na odcinku Otwock- Pilawa. Realizację projektu miały pokrywać środki z finansowania unijnego. W projekcie zawarte były m.in. przebudowa torów na stacji oraz budowę drugiego między Celestynowem i Otwockiem, zmiana przejazdu niestrzeżonego na strzeżony, likwidacja przejazdu znajdującego się przy ulicy Jankowskiego oraz zastąpienie go bezkolizyjnym przepustem nad linią kolejową biegnącym od ul. Wojska Polskiego do ul. Św. Kazimierza. Powyższa propozycja miała usprawnić zarówno ruch kolejowy jak i drogowy. Projekt spotkał się jednak z niezadowoleniem części mieszkańców, którzy podjęli wspólnie wszelkie kroki, aby projekt nie doszedł do skutku…

Pamiętamy wielokrotne zarzekanie się samorządu o tym, że jest za późno na jakiekolwiek działania.

Przykre jest to, że Urząd Gminy Celestynów przez cały czas przypisuje sobie nasze zasługi i traktuje nas jako “zło konieczne”. Gdyby nie my temat umarłby, a mieszkańcy dopiero za kilka lat zauważyliby jak bardzo potrzebna jest to inwestycja w naszej miejscowości.

Adam Malarz

Nazywam się Adam Malarz i mieszkam w Celestynowie od wielu lat. Prowadziłem pierwszy niezależny portal gminy Celestynów: "GCO" (Gmina Celestynów Online), wydawałem gazetę "Mi Celestyn" poświęconą gminie ale propagującą również oprogramowanie Open Source, wyprodukowałem dziesiątki tematycznych podcastów gminnych "Celestynowski Podkasaniec", później prowadziłem stronę "Czasoprzestrzeń Elokwencji Paraintelektualnej" z podcastami natury osobistej. W TVC zajmuję się obsługą kamer, montażem, a także pilotażem drona - posiadam stosowne kwalifikacje (ŚK)

3 myśli na temat “Urząd Gminy Celestynów przypisuje sobie zasługi TVC

 • 12 marca 2019, 18:22 o 18:22
  Permalink

  Buhahahahaha

  • 12 marca 2019, 18:52 o 18:52
   Permalink

   Jeśli to TEN Stefan to komentarz jak najbardziej adekwatny do poziomu umysłowego.

  • 13 marca 2019, 12:40 o 12:40
   Permalink

   Panie Stefanie proszę się zabić

Komentarze są wyłączone.