Zmiany w rozkładzie jazdy pociągów i autobusów Kolei Mazowickich od 15 grudnia

W niedzielę 15 grudnia 2019 wejdzie w życie nowy, roczny rozkład jazdy pociągów edycji 2019/2020. Zmiana rozkładu dotyczy wszystkich przewoźników, również Kolei Mazowieckich. W związku z pracami modernizacyjnymi prowadzonymi pomiędzy Otwockiem, Celestynowem i Pilawą ruch pociągów pozostanie zastąpiony autobusami. Trudno jest wierzyć w deklaracje PKP Polskich Linii Kolejowych dotyczące terminu oddania do użytku pociągów modernizowanego odcinka, więc powstrzymamy się od jego podawania.

Postęp prac modernizacyjnych jest sprawdzany przez nas oraz kolegów prowadzących serwis Koleją przez Otwock w serwisie Facebook. Dotychczasowy postęp prac w Celestynowie (stan na początek listopada):

Od 15 grudnia br. będzie kontynuowana modernizacja odcinka Otwock – Pilawa. Zastępcza komunikacja autobusowa będzie uruchamiana według obecnie funkcjonującego schematu:

  • przyspieszone kursy – autobusy ZKA za pociągi w relacji z/do Dęblina na odcinku Otwock – Pilawa. Pojadą z Pilawy bezpośrednio do Otwocka i z Otwocka bezpośrednio do Pilawy. Autobusy te będą skomunikowane z pociągami do/z Dęblina w stacji Pilawa;
  • kursy zwykłe – autobusy ZKA za pozostałe pociągi na odcinku Otwock – Pilawa. Autobusy te będą kursować cyklicznie: z/do Pilawy i z/do Celestynowa.
  • Na odcinku Pilawa – Dęblin pierwsze i ostatnie połączenie w dobie będzie obsługiwane pociągiem, a nie jak do tej pory, zastępczą komunikacją autobusową.

Koleje Mazowieckie, komunikat z 15.11.2019

Na ten moment Koleje Mazowieckie nie opublikowały rozkładu jazdy zastępczej komunikacji autobusowej. Opublikowano rozkład jazdy pociągów pomiędzy Warszawą, a Otwockiem oraz Pilawą, a Dęblinem. Niektóre pociągi pojadą przez Warszawę Centralną lub z pominięciem stacji Warszawa Wawer. Warto zwrócić uwagę na to, że w weekendy pierwszy pociąg będzie kursował tak jak w tygodniu, czyli o godzinie 03:55 z Warszawy Wschodniej.

Pierwsza korekta rozkładu przewidywana jest w marcu 2020.