Korupcja przy przetargach medycznych dla wojska

Centralne Biuro Antykorupcyjne zatrzymało dwie osoby w związku z korupcją przy przetargach medycznych dla wojska. Wśród zatrzymanych jest dyrektor jednej z zielonogórskich spółek i pracownik Dowództwa Generalnego Rodzajów Sił Zbrojnych. Chodzi o zamówienia dla Wojskowego Ośrodka Farmacji i Techniki Medycznej w Celestynowie.

Naczelnik wydziału komunikacji społecznej Biura Temistokles Brodowski powiedział w rozmowie, że zatrzymań dokonali agenci z warszawskiej delegatury CBA. – Śledztwo dotyczy nieprawidłowości w organizowaniu zamówień publicznych na dostawę sprzętu medycznego przez Wojskowy Ośrodek Farmacji i Techniki Medycznej w Celestynowie – powiedział Brodowski.

Zaznaczył, że zmowa przetargowa na korzyść zielonogórskiej firmy mogła przynieść ponad dwa miliony złotych szkody Skarbowi Państwa. Dwaj zatrzymani przez CBA to pracownika Oddziału Gestorstwa i Rozwoju Zarządu Wojskowej Służby Zdrowia Inspektoratu Rodzajów Wojsk Dowództwa Generalnego Rodzajów Sił Zbrojnych oraz dyrektor ds. klienta wojskowego i ratownictwa medycznego zielonogórskiej spółki. Według śledczych zatrzymani mieli porozumieć się przy przetargach na sprzęt medyczny i tak uzgadniali treść zamówienia, by wygrywała zielonogórska spółka. Brodowski zaznaczył, że to śledztwo własne CBA, przy udziale Żandarmerii Wojskowej oraz Służby Kontrwywiadu Wojskowego. Zatrzymani trafią do nadzorującej je Prokuratury Okręgowej w Warszawie – w Wydziale ds. wojskowych. – Sprawa ma wiele wątków i rozwija się. Planowane są kolejne zatrzymania – podkreślił naczelnik.

Informacja z 10.2019, Radio dla Ciebie