Wspierajmy Orkiestrę – po raz 28. w całej Polsce; kolejny rok także w Celestynowie

12 stycznia 2020 roku w całej Polsce odbędzie się 28 finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Od wielu lat w Celestynowie tworzony jest sztab by wspomagać szlachetną ideę ogólnopolskiej akcji. Również w tym roku grupa ludzi związanych ze Szkołą Podstawową w Celestynowie zarejestrowała sztab, dzięki któremu 60 wolontariuszy ze szkół podstawowych w Celestynowie, Kątach, Starej Wsi, Ostrowie oraz Kołbieli, będzie przeprowadzać zbiórkę pieniędzy na ulicach swoich miejscowości na terenie gmin: Celestynów i Kołbiel.

Wśród wolontariuszy znajdziemy również absolwentów byłego Gimnazjum oraz naszej szkoły podstawowej. Godziny zbiórki zależą od miejscowości np. w Celestynowie startujemy o 7.00 a kończymy o 19.00. W pozostałych miejscowościach godziny zbiórki zależą od lokalnych organizatorów.

W tym roku odbędzie się uliczna kwesta, nie będzie części artystycznej, loterii oraz warsztatów w dawnym budynku gimnazjum. Zachęcamy do okazywania życzliwości kwestującym wolontariuszom, którzy swoim działaniem wspierają zakup sprzętu dla dziecięcej medycyny zabiegowej. Niech uśmiech wyleczonego dziecka będzie w przyszłości wyrazem najgłębszej satysfakcji ze wspierania akcji charytatywnych.

Życzymy udanych spotkań z naszymi wolontariuszami.

Pozdrawiamy,
Sztab WOŚP działający przy SP Celestynów