Zmiany w funkcjonowaniu Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Celestynowie

W związku z wirusem COVID19, w celu ograniczenia kontaktu osób spoza Schroniska z pracownikami zatrudnionymi do bezpośredniej opieki nad zwierzętami i bezpośredniej obsługi interesantów, dążąc do zapewnienia ciągłości działania Schroniska pomimo epidemii, informujemy, że Schronisko dla bezdomnych zwierząt w Celestynowie nadal przeprowadza adopcje, ale z dniem 16 marca 2020 roku wprowadza zakaz wstępu osób z zewnątrz na teren Schroniska.

Z ogromną przykrością informujemy, że w związku z ogłoszoną pandemię koranawirusa w Polsce od dnia 16 marca 2020 do odwołania wprowadzamy następujące procedury:

  1. Zawieszamy całkowicie wolontariat.
  2. Osoby zainteresowane adopcją zwierzęcia z naszego schroniska prosimy o wypełnienie ankiety przed-adopcyjnej w domu http://www.toz.nazwa.pl/…/ankieta_przedadopcyjna_dorosly_pi… i przesłanie nam jej drogą mailową adopcje@celestynow.toz.pl, skontaktujemy się z Państwem telefonicznie w celu ustalenia szczegółów.
  3. Osoby, które rozpoczęły proces adopcyjny prosimy o kontakt telefoniczny (w godzinach otwarcia biura) w celu umówienia się na adopcję lub spacer przed adopcyjny, umawiać będziemy się na konkretny dzień i godzinę, aby uniknąć przebywania większej ilości osób w jednym miejscu i przyśpieszyć formalności, na spacery przed adopcyjne będą Państwo zmuszeni czekać przed furtką do schroniska. Osoby adoptujące, po spełnieniu wymogów do adopcji i wcześniejszym umówieniu terminu adopcji, oczekują na załatwienie formalności (podpisanie umowy) przed Biurem Adopcji.
  4. W wszelkich sprawach innych niż adopcja (odebranie swojego zwierzęcia, oddania zwierzęcia z przyczyn losowych itd.) również prosimy o kontakt telefoniczny (w godzinach otwarcia biura) lub mailowy celestynow@toz.pl, być może sprawę uda się rozwiązać bez odwiedzin w schronisku.
  5. Zawiesza się przyjmowanie do pracy osób skierowanych do wykonywania pracy społecznie użytecznej (skierowania od kuratorów), w celu zmniejszenia kontaktu otoczenia z personelem Schroniska.
  6. Zawiesza się przyjmowania planowych wycieczek.
  7. Nie przyjmujemy żadnych darów rzeczowych.
    Mamy nadzieję, że sytuacja zostanie szybko opanowana i wkrótce będziemy mogli ponownie witać Was w schronisku. Prosimy wszystkich o zastosowanie się do zaleceń rządu, dbajcie o siebie, bądźcie odpowiedzialni. My zajmiemy się opieką nad psami i kotami z naszego schroniska najlepiej jak potrafimy.

Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w Celestynowie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *